Lijn 18 Heerenveen Autobusstation - Drachten Autobusstation
Voormalige buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | FRAM |
Regio | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1973 t/m 9 november 1974 |
Opvolger(s) | 18, 34 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 6x/dag |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 18 reed van Heerenveen via Terband, Luinjeberd, Tjalleberd, Gersloot, Tijnje, Nij Beets, Boornbergum en De Wilgen naar Drachten.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Schans | ||
Heerenveen, Motel | ||
Terband, Terband | ||
Luinjeberd, Spitsendijk | ||
Tjalleberd, Tjalleberd | ||
Gersloot, School | ||
Gersloot, Polder | ||
Luxwoude, Hoek | ||
Tijnje, Breewei | ||
Tijnje, Postkantoor | ||
Tijnje, Rolbrug | ||
Nij Beets, Buurthuis | ||
Nij Beets, Leppedijk | ||
Nij Beets, Tolhekbuurt | ||
Boornbergum, Westerburen | ||
Boornbergum, Nijewei | ||
De Wilgen, De Wilgen | ||
Drachten, Jachthaven | ||
Drachten, Lauwers | ||
Drachten, De Lawei | ||
Drachten, Busstation |
Geschiedenis
In de NTM Dienstregeling 1965/1966 en in 1973 ook, reed lijn 18 van maandag t/m zaterdag een twee-uursdienst. Op zondag werden er drie ritten in beide richtingen geboden.
Op 10 november 1974 werd de route aangepast. Komende vanuit Heerenveen ging de bus na Gersloot voortaan via Terwispel naar Gorredijk rijden, waarmee de route van lijn 24 enigszins gehandhaafd bleef. De dienstregeling bleef op hoofdlijnen gelijk; van maandag t/m zaterdag overdag 1x per 2 uur en op zondag enkele ritjes. De reisrelatie vanuit Gorredijk naar het gebied rond Akkrum, alsmede de relatie Tijnje - Drachten werden echter verbroken.