Lijn 50 Maastricht Station - Aachen Hauptbahnhof
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 50 in Nederland en Duitsland | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Volvo 8700LE |
Periode | 24 juni 2007 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 420 |
Opvolger(s) | 350 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 50 reed van Maastricht via Cadier en Keer, Margraten, Gulpen, Wahlwiller, Nijswiller, Lemiers en Vaals naar Aachen.
Dienstregeling
- Tijdens de ochtendspits reden enkele ritten alleen tussen Maastricht en Vaals. Deze ritten, komende vanuit Maastricht, eindigden wél op het busstation van Vaals, in tegenstelling tot de doorgaande ritten naar Aachen, die bij de halte op de Maastrichterlaan stopten.
- Van maandag t/m vrijdag vertrok om 04:53 uur een rit vanuit Vaals, die tot Gulpen rijdt. Deze rit reed als belbus.
- In Aachen werd als sneldienst gereden en werden diverse haltes overgeslagen.
Geldigheid OV-chipkaart
- Er zijn geen speciale voorwaarden wat betreft het gebruik van de OV-chipkaart op deze grensoverschrijdende buslijn.
- Sinds 27 augustus 2011 geldt ook een speciaal tarief voor lijn 50: een retourtje voor 8 euro. Kinderen tot en met 11 jaar kunnen meereizen. Op werkdagen is dit ticket pas na 9.00 uur geldig. In de weekenden geldt deze beperking niet.
Route
Halte | ||
Maastricht, Station | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Avenue Ceramique/Sphinxlunet | ||
Maastricht, Bonnefantenmuseum | ||
Maastricht, Akersteenweg | ||
Maastricht, Akersteenweg/Oude Molenweg | ||
Cadier en Keer, Missiehuis | ||
Cadier en Keer, Limburgerstraat | ||
Cadier en Keer, Vendelstraat | ||
Cadier en Keer, Kerkstraat | ||
Cadier en Keer, Blankenberg | ||
Honthem, Honthem | ||
Margraten, Militair Kerkhof | ||
Margraten, Rijksweg 27 | ||
Margraten, Veiling | ||
Margraten, Weg naar Reijmerstok | ||
Ingber, Ingber | ||
Gulpen, De Del | ||
Gulpen, Rijksweg | ||
Gulpen, Busstation | ||
Gulpen, Oude Geul | ||
Wittem, Sinselbeek | ||
Wahlwiller, Wahlwiller | ||
Nijswiller, Nijswiller | ||
Nijswiller, Rijksweg/Provincialeweg | ||
Nijswiller, Benedictusberg | ||
Vijlen, Mamelis | ||
Lemiers, Piethaan | ||
Lemiers, A Je Striekiezer | ||
Lemiers, Lemiers | ||
Lemiers, Lemierserberg | ||
Vaals, Heuvel | ||
Vaals, Sint Jozefkerk | ||
70px | Vaals, Maastrichterlaan/Bosstraat | |
Vaals, Busstation | ||
↑ | Vaals, Busstation | |
35px | Grens Nederland - Duitsland | |
↓ | Aachen, Schanz (Jakobstraße) | |
↑ | Aachen, Schanz (Vaalser Straße) | |
Aachen, Theater | ||
Aachen, Hauptbahnhof |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 24 juni 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. De voormalige lijn 420 (Beek - Maastricht - Aachen) werd vernummerd naar 50 en ingekort tot het traject Maastricht - Aachen, waarbij het eindpunt in Aachen bij het Hauptbahnhof kwam te liggen. De gehele week door ging de bus 2x/uur rijden, zodat overdag in combinatie met lijn 54 een kwartierdienst geboden werd tussen Maastricht en Vaals.
Op 1 februari 2009 werd lijn 54 gedegradeerd tot een spitsbus, welke nog uitsluitend in de ochtendspits tweemaal van Gulpen naar Maastricht ging rijden. De vervallen ritten werden overgenomen door deze lijn, waarvan de frequentie nu van maandag t/m zaterdag overdag verhoogd werd naar 4x/uur.
Op 11 december 2016 ging de volgende concessie Limburg van start, die nu de volledige provincie besloeg. Na het debacle met Abellio werd de concessie aan de tweede winnaar gegund: Arriva. Het lijnennet van Veolia Transport werd hierbij flink aangepast, waarbij het visgraatmodel de basis voor het lijnennet vormt.
De verbinding Maastricht - Aachen werd opgewaardeerd naar een Qliner, onder de formule "Limburgliner". De frequenties bleven ongewijzigd en de route werd in Aachen doorgetrokken naar de Elisenbrunnen en het Bushof. Op deze nieuwe verbinding gingen bovendien luxere bussen rijden, met meer comfort en o.a. USB-aansluitingen.
- Voormalige lijn 50
- Voormalige buslijnen
- Concessie Zuid-Limburg (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in Duitsland
- Voormalige grensoverschrijdende lijnen
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Maastricht
- Station Maastricht
- Plaats Gulpen
- Gulpen Busstation
- Plaats Vaals
- Vaals Busstation
- Plaats Aachen
- Station Aachen Schanz
- Station Aachen Hbf