Lijn 191 Aalten Station - Ruurlo Bundeling
Buurtbuslijn 191 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 14 december 2008 |
Voorganger(s) | 191 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (belbus) |
Zaterdag | 1x/uur (belbus) |
Zondag | 1x/uur ([belbus]]) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 191 rijdt van Aalten via Bredevoort, Barlo, Lichtenvoorde, Lievelde, Lichtenvoorde, Zieuwent en Marienvelde naar Ruurlo.
Route
Halte | ||
Aalten, Station | ||
Aalten, Ludgerstraat | ||
Aalten, De Pol | ||
Aalten, Centrum | ||
Aalten, Zonneheuvel | ||
Aalten, 't Walfort | ||
Bredevoort, Tramstraat | ||
Barlo, Domme Aanleg | ||
Barlo, AZC Groot Deunk | ||
Lichtenvoorde, Mercatorstraat | ||
Lichtenvoorde, Edisonstraat | ||
Lichtenvoorde, Galileïstraat | ||
Lievelde, Station | ||
Lichtenvoorde, Galileïstraat | ||
Lichtenvoorde, Edisonstraat | ||
Lichtenvoorde, Richterslaan | ||
Lichtenvoorde, Hagenstraat | ||
Lichtenvoorde, Twenteroute | ||
Zieuwent, Rooms Katholieke Kerk | ||
Zieuwent, Cuppers | ||
Marienvelde, Rooms Katholieke Kerk | ||
Marienvelde, Strankkampweg | ||
Marienvelde, Café De Tolhut | ||
Ruurlo, Nieuwenhuis | ||
Ruurlo, Station | ||
Ruurlo, De Bundeling |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 14 december 2008.
Op 12 december 2010 werden de beide losse concessie Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de nieuwe concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.
Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Arriva. Nieuw was daarnaast dat een belbus ging rijden op de momenten dat de buurtbus niet rijdt. Dit hield in dat op zaterdag een belbus ging rijden tussen Ruurlo en Lichtenvoorde en in de avonduren en op zondag een belbus ging rijden over het hele traject.
Op 4 maart 2012 werd de route bij wijze van proef verlegd via Vragender en station Lichtenvoorde-Groenlo (Lievelde), om te bezien of deze twee nieuwe plaatsen passagiers zouden opleveren. Vanuit het dorp Vragender bleek na een jaar gemiddeld maar één passagier per dag in- of uit te stappen. Daarom werd dit dorpje met ingang van 4 maart 2013 weer uit de route geschrapt. De vaste ritten op zaterdag tussen Aalten en Lichtenvoorde werden vanwege de geringe bezetting tevens omgezet naar een belbus.
Vanaf 15 december 2013 gingen de ritten op zaterdag tussen +-09:30 en 16:00 op het traject Aalten - Bredevoort weer als vaste buurtbus rijden. Tussen Bredevoort en Ruurlo bleef op deze tijdstippen wel een belbus rijden. Omdat de ritten toch niet veel reizigers bleken te trekken, werden deze op 14 december 2014 weer omgezet naar een belbus, die sindsdien weer over het hele traject rijdt.
Voormalige route(s)
Voormalige route tussen Barlo en Lichtenvoorde (12-2008 - 03-2012)
Halte | ||
Barlo, Domme Aanleg | ||
Barlo, AZC Groot Deunk | ||
Lichtenvoorde, Clarissenstraat | ||
Lichtenvoorde, Driehoek | ||
Lichtenvoorde, Richterslaan |