Lijn 206 Suwâld Dorpshuis - Tytsjerk Swarteweisein
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 28 jun 2016 om 14:47
Voormalige belbuslijn 206 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - 2008), Qbuzz (2008 - 2009) |
Concessies | Zuidoost-Friesland (2009-2016), Zuidoost-Friesland (2002-2008) |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | ... t/m 12 december 2009 |
Opvolger(s) | 783 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 206 reed van Suwâld naar Tytsjerk.
Route
Halte | ||
Suwâld, Dorpshuis | ||
Tytsjerk, Swarteweisein |
Zie ook
Geschiedenis
Deze belbus werd op een onbekend moment geïntroduceerd bij Arriva.
Op 14 december 2008 ging de exploitatie over van Arriva naar Qbuzz, welke de concessie Zuidoost-Friesland na de aanbesteding had gewonnen. De route en dienstregeling bleven vrijwel ongewijzigd gehandhaafd.
Met ingang van 13 december 2009 werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd in Zuidoost-Friesland. De belbussen werden daarbij opgeheven en vervangen door de Opstapper. Het traject tussen Suwâld en Tytsjerk werd opgenomen in Opstapper 783.