Lijn 12 Groningen, Centraal Station - De Wijert
Voormalige buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2012) |
Concessies | GGD, GD |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (LE) |
Periode | ... t/m 8 december 2012 |
Opvolger(s) | 12 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 4x/uur (vanaf 12.30) |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 12 reed van station Groningen naar De Wijert.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Parkbrug | ||
Groningen, Brailleweg | ||
Groningen, Maaslaan | ||
Groningen, H.R. Holsstraat | ||
Groningen, Van Schendelstraat | ||
Groningen, Jan Luykenstraat | ||
Groningen, P.C. Hooftlaan | ||
Groningen, Van Ketwich Verschuurlaan |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 2 januari 2011 vervielen enkele ritten in de vroege ochtendspits ten faveure van lijn 653 die voortaan via De Wijert naar Eelde ging rijden. De facto bleef de kwartierdienst nog steeds bestaan.