Lijn 156 's-Hertogenbosch Centraal Station - Eindhoven Centraal Station
Buslijn 156 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, VDL Citea |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 156 rijdt van 's-Hertogenbosch via Sint-Michielsgestel, Schijndel, Sint-Oedenrode en Son naar Eindhoven.
Dienstregeling
- Tijdens de spitsuren (buiten vakanties) wordt tussen Sint-Oedenrode en Eindhoven in een verdubbelde frequentie gereden ten opzichte van het traject tussen 's-Hertogenbosch en Sint-Oedenrode.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Spinhuiswal | ||
's-Hertogenbosch, Zuidwal | ||
's-Hertogenbosch, Hertog Hendriksingel | ||
's-Hertogenbosch, Pettelaarseweg | ||
's-Hertogenbosch, Philips de Tweedestraat | ||
's-Hertogenbosch, Sweelinckplein | ||
's-Hertogenbosch, Chopinstraat/Provinciehuis | ||
's-Hertogenbosch, Provinciehuis | ||
Sint-Michielsgestel, Hoogstraat Kruispunt | ||
Sint-Michielsgestel, Ruwenberg | ||
Sint-Michielsgestel, Nieuwstraat | ||
Sint-Michielsgestel, Petrus Dondersplein | ||
Sint-Michielsgestel, De Beemden | ||
Sint-Michielsgestel, Schijndelseweg | ||
Schijndel, Gestelseweg | ||
Schijndel, Lieseindsestraat | ||
Schijndel, Boschweg | ||
Schijndel, Hoofdstraat | ||
Schijndel, Kluisstraat | ||
Schijndel, Deken Baekersstraat | ||
Schijndel, Diepenbrockstraat | ||
Schijndel, Plein 1944 | ||
Schijndel, Rooiseweg | ||
Schijndel, Scheidingsweg | ||
Sint-Oedenrode, Schijndelseweg | ||
Sint-Oedenrode, De Leijerweg | ||
Sint-Oedenrode, Pijnhorstweg | ||
Sint-Oedenrode, Gerbrandystraat | ||
Sint-Oedenrode, Ollandseweg | ||
Sint-Oedenrode, Lindendijk | ||
Sint-Oedenrode, Corridor | ||
Sint-Oedenrode, Hertog Hendrikstraat | ||
Sint-Oedenrode, Schout van Peellandlaan | ||
Sint-Oedenrode, Diependaal | ||
Nijnsel, Kruispunt | ||
Son, Penseelkever | ||
Son, Wolfswinkel | ||
Son, Gentiaanlaan | ||
Son, Eekhoornlaan | ||
Son, Raadhuisplein | ||
Son, Kanaalbrug | ||
Son, Ekkersrijt | ||
Eindhoven, Tempellaan | ||
Eindhoven, Rachelsmolen | ||
Eindhoven, Station |
Geschiedenis
BBA-tijdperk: In de dienstregeling 1990/1991 reed lijn 156 1x per uur. In de spitsuren reed lijn 156 2x per uur tussen Schijndel en Eindhoven.
Vanaf 24 mei 1998 werd het dorpje Den Dungen voortaan overgeslagen, lijn 159 zou hier juist gaan rijden. In de ochtendspits reed de lijn extra ritten van Schijndel naar Eindhoven en van St. Oedenrode rechtstreeks naar 's-Hertogenbosch, in de middagspits was dit omgekeerd.
In de dienstregeling 2000/2001 reed lijn 156 nog steeds 1x per uur en 2x per uur in de spitsuren tussen Eindhoven en Schijndel in de betreffende spitsrichting. In de spitsuren werd lijn 156 tevens in de spitsrichting aangevuld met lijn 163, een sneldienst van 's-Hertogenbosch naar Schijndel en Sint-Oedenrode. In de avonduren reed lijn 156 alleen tussen 's-Hertogenbosch en Sint-Oedenrode. Reizigers konden te Sint-Oedenrode overstappen op lijn 157 richting Eindhoven. Op zaterdag reed lijn 156 1x per uur en stopte de doorgaande dienst naar Eindhoven eerder dan op werkdagen. Op zondag reed lijn 156 1x per uur van 's-Hertogenbosch naar Sint-Oedenrode.
2007: Per 1 januari 2007 ging de lijn over van BBA naar Arriva.
2011: Nieuwe haltes per 12 december 2011: ' 's-Hertogenbosch, De Brand' en 'Son, Penseelkever'. In de ochtendspits richting Eindhoven en de middagspits richting 's-Hertogenbosch wordt voortaan via ' 's-Hertogenbosch, De Brand' gereden.
2012: Aangezien er een grote toename van reizigers was in de ochtendspits zijn er vanaf 08 januari 2012 twee ritten van 7:11 uur resp. 7:41 uur toegevoegd. Deze twee extra spitsritten vertrekken vanaf Schijndel, Lieseindsestraat richting Eindhoven, Station. Tevens is de halte 'Dungen, Maaskantje' vernoemd naar 'Dungen, Dungense Molen' vanwege frequente diefstal van het haltebord dankzij de populariteit van de komedieserie 'New Kids', dat zich afspeelde in Maaskantje.
2013: De halte 'Dungen, Dungense Molen' heet weer 'Dungen, Maaskantje'.
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Meierij ingelijfd bij de nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Arriva.
Tussen 's-Hertogenbosch en Sint-Michielsgestel werd de route gewisseld met lijn 159, die voortaan via De Brand en Den Dungen ging rijden. Ook werd de frequentie tussen Eindhoven en Sint-Oedenrode in de spitsuren en op zaterdag overdag verdubbeld, de frequentie in de daluren buiten vakanties werd eveneens over het hele traject verdubbeld.
Op 13 december 2015 kwamen de extra ritten tussen Eindhoven en Sint-Oedenrode in de avonduren en op zaterdag overdag weer te vervallen vanwege de geringere bezetting. In combinatie met lijn 157 bleef een halfuursdienst bestaan, wat op deze momenten ruim in de behoefte voldoet.