Lijn 69 Amsterdam, Muiderpoortstation - Buitenveldert
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 28 feb 2016 om 11:33 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |route=Amsterdam Muiderpoort - Watergraafsmeer - Amstelstation - Rivierenbuurt - Buitenveldert |lijnnr=69 |vervoerder=Centraal Nederland |regio=Amst...')
Voormalige buslijn 69 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m ... |
Voorganger(s) | 173 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Lijn 69 reed van station Amsterdam Muiderpoort via de Watergraafsmeer, station Amsterdam Amstel, de Rivierenbuurt en de RAI naar Buitenveldert.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Muiderpoortstation | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Station RAI | ||
Amsterdam, Gelderlandplein | ||
Amsterdam, De Cuserstraat |
Geschiedenis
Met de ingebruikname van de Sneltram tussen Amsterdam en Amstelveen werd het lijnennet in laatstgenoemde plaats met ingang van 2 juni 1991 aangepast. De bestaande lijn 173 werd op die datum vernummerd naar lijn 169. Daarnaast ging vanaf diezelfde datum een versterkingslijn rijden onder het lijnnummer 69. In combinatie met de hoofdlijn op dit traject wordt een zeer frequente dienstregeling gereden tussen Amsterdam Muiderpoort, het Amstelstation en Buitenveldert; in de spitsuren een 5-minutendienst en overdag grotendeels een 10-minutendienst en 's avonds een kwartierdienst.