Lijn 8 Maastricht, Brusselseweg / RHS - Vijverdalseweg
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Maastricht |
Materieel | Volvo 7700, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 1 februari 2009 t/m 30 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 53 |
Opvolger(s) | 8, 10 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 8 reed van de Brusselse Poort via de Via Regia, het Centrum, station Maastricht, Randwijck en Heer naar Vijverdal.
In de avonduren en op zondagochtend tot 11:00 werd uitsluitend tussen het Station en Vijverdal met een kleiner busje gereden.
Route
Halte | ||
Maastricht, Brusselseweg/RHS | ||
Maastricht, Via Regia/Brusselse Poort | ||
Maastricht, Via Regia/Sint Annadal | ||
Maastricht, Frans v.d. Laarplein | ||
Maastricht, Fort Willemweg | ||
Maastricht, Via Regia/Dr. van Kleefstraat | ||
Maastricht, Kon Emmaplein | ||
Maastricht, Frontensingel/Maagdendries | ||
Maastricht, Boschstraat/Markt | ||
Maastricht, Boschstraat/Maagdendries | ||
Maastricht, Capucijnenstraat | ||
Maastricht, Mosae Forum | ||
Maastricht, Sint Maartenslaan | ||
Maastricht, Station | ||
Maastricht, Wilhelminasingel | ||
Maastricht, Avenue Ceramique/Sphinxlunet | ||
Maastricht, Bonnefantenmuseum | ||
Maastricht, Randwycksingel/GGD | ||
Maastricht, Randwycksingel/VGZ | ||
Maastricht, Forum MECC | ||
Maastricht, Station Randwijck | ||
Maastricht, Burght/Ridder van Heerstraat | ||
Maastricht, Burght/Demertstraat | ||
Maastricht, Veldstraat | ||
Maastricht, Burg. Kessensingel Zuid | ||
Maastricht, Burg. Kessensingel Noord | ||
Maastricht, Vijverdalseweg |
Geschiedenis
Vanaf 1 februari 2009 werd de route van lijn 53 aangepast. Voortaan ging deze lijn rechtstreeks via de Bergerweg rijden. Om het traject via Randwijck te vervangen, werd een nieuwe lijn 8 geïntroduceerd die dagelijks 1x/uur ging rijden tussen Vijverdal, het Station en de Brusselse Poort.
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.
Op 1 november 2009 werd de route flink gewijzigd. Voortaan ging de bus beginnen op de Markt om vervolgens via de oude route van lijn 10 naar Eijsden te gaan rijden. Ook ging de lijn in de avonduren en op zondag 'door' Heugem rijden i.p.v. erlangs, om daarmee de route van lijn 3 over te nemen.