Lijn 8 Alkmaar, Station - Hamsterkoog
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Spitsbus |
Stadsdienst | Alkmaar |
Materieel | VDL Berkhof Procity |
Periode | 14 december 2008 t/m 13 december 2014 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur (ochtendspits; ri. Beverkoog) 1x/uur (middagspits; ri. Station) |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 8 reed van station Alkmaar via Huiswaard, station Alkmaar Noord en Nollen naar industrieterrein Beverkoog.
In de ochtendspits werd uitsluitend 2x/uur naar de Beverkoog gereden en in de middagspits werd uitsluitend 1x/uur naar station Alkmaar gereden.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Tesselsebrug | ||
Alkmaar, Pettemerstraat | ||
Alkmaar, Bregwaard | ||
Alkmaar, Rekerdijk | ||
Alkmaar, Rijperwaard | ||
Alkmaar, Station Noord | ||
Alkmaar, De Nollen | ||
Alkmaar, Beverkoog | ||
Alkmaar, Robbenkoog | ||
Alkmaar, Vossenkoog | ||
Alkmaar, Marterkoog | ||
Alkmaar, Lemmingkoog | ||
Alkmaar, Hazenkoog | ||
Alkmaar, Hamsterkoog |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd een nieuwe spitsbus geïntroduceerd tussen station Alkmaar en Industrieterrein Beverkoog. In de ochtendspits ging deze lijn elk half uur naar de Beverkoog rijden en in de middagspits ging de lijn 1x/uur richting het Station rijden.
Op 14 december 2014 werd de route aangepast. De lijn ging tussen de beide stations van Alkmaar via de Zeswielen rijden i.p.v. Huiswaard. De route via het industrieterrein Beverkoog werd voortaan in één grote lusroute gereden i.p.v. een deel in beide richtingen. In de dienstregeling vonden, met uitzondering van verschoven vertrektijden, geen wijzigingen plaats.