Lijn 7 Alkmaar Station - Heerhugowaard Reigersdaal
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Procity, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 14 december 2008 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 161 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 7 reed van Alkmaar naar Heerhugowaard.
Route
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Ouddorperdijkje | ||
Alkmaar, Rijnstraat | ||
Alkmaar, Nieuw Schermerweg | ||
Alkmaar, Saturnusstraat P+R | ||
Heerhugowaard, Huygendijkbos | ||
Heerhugowaard, De Wending | ||
Heerhugowaard, Zuidwijk | ||
Heerhugowaard, Huygenhoek | ||
Heerhugowaard, Oostertocht | ||
Heerhugowaard, Rivierenwijk | ||
Heerhugowaard, Rijn | ||
Heerhugowaard, Smaragd | ||
Heerhugowaard, Granaat | ||
Heerhugowaard, W.M. Dudokweg | ||
Heerhugowaard, Station | ||
Heerhugowaard, Titanialaan | ||
Heerhugowaard, Icaruslaan | ||
Heerhugowaard, Basiusstraat | ||
Heerhugowaard, Bickerstraat | ||
Heerhugowaard, Rembrandtstraat | ||
Heerhugowaard, Berckheidelaan | ||
Heerhugowaard, Krusemanlaan | ||
Heerhugowaard, Reigersdaal |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de oude lijn 162 vernummerd naar lijn 6 (Bergen - Alkmaar - Heerhugowaard). Als versterking werd een nieuwe lijn 7 geïntroduceerd, die van maandag t/m vrijdag elk half uur gingen rijden tussen Alkmaar en Heerhugowaard. In combinatie met elkaar werd van maandag t/m vrijdag overdag elk kwartier gereden tussen Alkmaar en Heerhugowaard.
Op 11 december 2011 werd deze lijn opgeheven. De route werd gedeeltelijk overgenomen door de gewijzigde lijn 161 (Ursem - Alkmaar). Een groot deel van de route werd echter verlaten, hier bleef alleen lijn 6 nog elk half uur rijden. In combinatie met lijn 161 ging de totale frequentie tussen Alkmaar en Heerhugowaard wel achteruit.