Lijn 4 Groningen Centraal Station - Hoogkerk Zuid
Voormalige buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | GGD |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | ... t/m 12 december 2009 |
Opvolger(s) | 4 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur (Lijntaxi) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur (Lijntaxi) |
Lijn 4 reed van station Groningen via de Peizerweg, Kranenburg en Buitenhof naar Hoogkerk., in Hoogkerk ging deze lijn (met uitzondering van 's avonds en zondag) altijd verder als lijn 8.
In de avonduren en op zondag reed de lijn als lijntaxi en moest voor elke rit minimaal één uur van tevoren gereserveerd worden, met uitzondering van vertrek bij station Groningen.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Eelderbrug | ||
Groningen, Paterswoldseweg/Witte de Withstraat | ||
Groningen, Koeriersterweg/Paterswoldeweg | ||
Groningen, Verzetstrijderslaan | ||
Groningen, Peizerweg/Meubelboulevard | ||
Groningen, Peizerweg/Veiling | ||
Groningen, Peizerweg/Niemeyer | ||
Groningen, Peizerweg/Campinglaan | ||
Groningen, Peizerweg/Kranenburg | ||
Groningen, Hunsingolaan/Reiderlandlaan | ||
Groningen, Eemsgolaan/Fivelgolaan | ||
Groningen, Eemsgolaan/Rozenburglaan | ||
Hoogkerk, Hoogkerk-Zuid | ||
Hoogkerk, Zuiderweg/Minervalaan | ||
Hoogkerk, Zuiderweg/De Sanstraat | ||
Hoogkerk, Zuiderweg/Jan Ensinglaan | ||
Hoogkerk, Jan Ensinglaan (gekoppeld aan lijn 8 |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 ging de nieuwe concessie Groningen-Drenthe van start. Deze was na de aanbesteding gewonnen door Qbuzz ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis had. Vanaf het Centraal Station ging lijn 4 verder rijden naar de Kempkensberg en station Europapark, omdat de bus niet meer kon keren bij het centrale station.