Lijn 51 Nieuwegein Stadscentrum - Veenendaal Centrum
Voormalige buslijn 51 | |
Vervoerder(s) | Midnet, Connexxion |
Regio's | Utrecht-West, Utrecht-Zuidoost |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance |
Periode | 28 mei 1995 t/m ... |
Voorganger(s) | 51 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 51 reed van Nieuwegein via Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen en Elst naar Veenendaal.
Route
Halte | ||
Nieuwegein, Stadscentrum | ||
Nieuwegein, Vredebestbaan | ||
Nieuwegein, Bej. Centrum Zuilenstein | ||
Nieuwegein, Orpheuslaan | ||
Nieuwegein, Huis De Geer | ||
Utrecht, Westraven | ||
Utrecht, Provinciekantoor | ||
Utrecht, Pythagoraslaan / AMEV | ||
Utrecht, Pisuisselaan | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Bothanische Tuinen | ||
Utrecht, Kruytgebouw | ||
Utrecht, RUU Centrumgebouw | ||
Utrecht, Bestuursgebouw | ||
Utrecht, Busstation AZU | ||
Utrecht, Uppsalalaan | ||
Utrecht, Hoofddijk | ||
Utrecht, Amersfoortseweg | ||
Zeist, Jordanlaan / Kroostweg Noord | ||
Zeist, De Dreef / Kromme Rijnlaan | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, Griftlaan | ||
Zeist, Van Renesselaan | ||
Zeist, Het Rond / Lageweg | ||
Zeist, Molenweg | ||
Zeist, Heideweg | ||
Zeist, Nieuw Beerschoten | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Van Oosthuyselaan | ||
Driebergen, Heidetuin | ||
Driebergen, Nassau Odijcklaan | ||
Driebergen, Melvill van Carnbeelaan | ||
Driebergen, Welgelegenlaan | ||
Doorn, Het Grote Bos | ||
Doorn, Bartimeüshage | ||
Doorn, Mariniers Kazerne | ||
Doorn, Woestduinlaan | ||
Doorn, Drift | ||
Doorn, Kampweg | ||
Doorn, Postkantoor | ||
Doorn, Het Zonnehuis | ||
Doorn, Sandenburg | ||
Doorn, Sanora | ||
Leersum, Hoogstraat | ||
Leersum, Donderberg | ||
Leersum, Lomboklaan | ||
Leersum, De Schermerij | ||
Leersum, Gemeentehuis | ||
Amerongen, Genista | ||
Amerongen, Galak | ||
Amerongen, Prinses Irenelaan | ||
Amerongen, In de West | ||
Amerongen, Sporthal De Ploeg | ||
Amerongen, Dorp | ||
Amerongen, Amerongse Berg | ||
Elst, De Molen | ||
Elst, Kerk | ||
Elst, Oranjestraat | ||
Elst, Beatrixstraat | ||
Elst, Woudweg | ||
Elst, Franseweg | ||
Elst, Eikelkamp | ||
Elst, Koetshuis | ||
Veenendaal, Zkh. Gelderse Vallei | ||
Veenendaal, Bergweg | ||
Veenendaal, Dennenlaan | ||
Veenendaal, Station Centrum | ||
Veenendaal, Stationssingel | ||
Veenendaal, Raadhuisstraat | ||
Veenendaal, Schrijverspark | ||
Veenendaal, Morgenster | ||
Veenendaal, Pr. Bernhardlaan | ||
Veenendaal, Raadhuisstraat | ||
Veenendaal, Centrum |
Geschiedenis
Vanaf 29 mei 1994 werd niet langer op zondag gereden vanwege de matige belangstelling. Daarentegen ging de lijn in de spitsuren 4x/uur rijden tussen De Dreef in Zeist en het Provinciehuis in Utrecht vanwege het vervallen van lijn 55.
Op 28 mei 1995 werden de bestaande lijn 51 en lijn 280 samengevoegd tot een nieuwe lijn 51 tussen Nieuwegein, De Uithof en Veenendaal. Hiermee ontstond een nieuwe reisrelatie dwars over de Utrechtse Heuvelrug, deze lijn gaat op maandag t/m zaterdag overdag elk half uur rijden.
In de ochtendspits gingen 4 ritten richting Nieuwegein via Bedrijventerrein Plettenburg rijden en in de middagspits 3 ritten in de omgekeerde richting. Deze ritten gingen voor de duidelijkheid rijden onder het lijnnummer 288. De extra ritten in de spitsuren (die eerder ingevoerd waren vanwege het vervallen van lijn 55) kwam weer te vervallen en werden opgenomen in lijn 254.
Vanaf de dienstregeling 1996/1997 werd op maandag t/m vrijdag overdag nog slechts 1x/uur gereden tussen Amerongen en Veenendaal. Op zaterdag werd 1x/uur gereden tussen Amerongen en Veenendaal.
Op 10 juni 2001 werd de lijnvoering verbeterd. De lijn ging tussen Doorn en Driebergen via de Arnhemsebovenweg rijden en lijn 56 ging juist via de Hoofdstraat rijden. De aanvullende spitsbus 288 kwam vanaf die datum te vervallen, de ritten werden evenwel opgenomen in lijn 51 die nu 4x/uur ging rijden in de spitsrichting. De ritten op zaterdag werden verlengd van Amerongen naar station Driebergen-Zeist.
Voormalige routes
Voormalige route via de Hoofdstraat
Halte | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Beukenstein | ||
Driebergen, Rijsenburg | ||
Driebergen, Traay | ||
Driebergen, Hoge Steeg | ||
Doorn, Akkerweg | ||
Doorn, Boswijklaan | ||
Doorn, Beukenlaan | ||
Doorn, Stamerweg | ||
Doorn, Woestduinlaan | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Postkantoor |