Lijn 6 Dordrecht Centrum - Sleeuwijk Tol Oost
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 4 jan 2015 om 14:20 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=6 |vervoerder=Stadsvervoer Dordrecht |regio=Drechtsteden/Alblasserwaard/Vijfheerenlanden |materieel=Mercedes-Benz O405, [[Mercedes-Benz ...')
Voormalige buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Stadsvervoer Dordrecht |
Regio | Drechtsteden/Alblasserwaard/Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz O408 |
Periode | 2 juni 1996 (??) t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 6 reed van station Dordrecht via de Provincialeweg, Kop van 't Land, de Brabantse Oever en Werkendam naar Sleeuwijk.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Achterom | ||
Dordrecht, Johan de Wittstraat | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Tunneltje | ||
Dordrecht, Prof. Gunningplein | ||
Dordrecht, Merwedeziekenhuis | ||
Dordrecht, Krommedijk-West | ||
Dordrecht, Krommedijk-Oost | ||
Dordrecht, Standhasenstraat | ||
Dordrecht, Noordhoevelaan | ||
Dordrecht, Rechte Zandweg | ||
Dordrecht, Parkhuis | ||
Dordrecht, Kop van 't Land | ||
Werkendam, Brabantse Oever | ||
Werkendam, Biesboschhaven | ||
Werkendam, Welgelegen | ||
Werkendam, Bandijk | ||
Werkendam, Plein | ||
Werkendam, Sigmondstraat | ||
Werkendam, J.v.Randwijklaan | ||
Werkendam, De Graaff | ||
Werkendam, Raadhuis | ||
Werkendam, Werkina | ||
Sleeuwijk, Tol West | ||
Sleeuwijk, Tol Oost |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 2 juni 1996 gingen alle ritten verder rijden naar busstation De Tol bij Sleeuwijk langs de A27. Tegelijkertijd werd echter de frequentie in de spitsuren teruggebracht naar 1x/uur en in de daluren en op zaterdag naar 1x per 2 uur. De frequentie op zondag bleef ongewijzigd 3x in beide richtingen.