Lijn 650 Wervershoof Raadhuisplein - Lelystad Station Centrum
Buslijn 650 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 14 december 2008 t/m heden |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag (per richting) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 650 rijdt van Wervershoof via Andijk en Enkhuizen naar Lelystad.
In de ochtendspits wordt uitsluitend naar Lelystad gereden, in de middagspits wordt uitsluitend naar Wervershoof gereden.
Route
Halte | ||
Wervershoof, Gemeentehuis | ||
Wervershoof, R.K. Kerk | ||
Wervershoof, 't Fortuin | ||
Wervershoof, Kagerbos | ||
Andijk, Kuin | ||
Andijk, Burg. Doumastraat | ||
Andijk, Molenweg/Kleingouw | ||
Andijk, Hoekweg/Kleingouw | ||
Andijk, Kleingouw | ||
Andijk, Sorghvliet | ||
Andijk, Gedeputeerde Laanweg | ||
Grootebroek, Winkelcentrum Streekhof | ||
Bovenkarspel, Florasingel | ||
Enkhuizen, Station | ||
Lelystad, Reygersbeek | ||
Lelystad, Boeierbrug | ||
Lelystad, Kempenaarbrug | ||
Lelystad, Karveelbrug | ||
Lelystad, Rotondebrug | ||
Lelystad, Agora | ||
Lelystad, Station Centrum |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd lijn 150 beperkt tot een schoolbus met slechts één rit per richting in aansluiting op de scholen in Lelystad. Het lijnnummer werd daartoe gewijzigd naar 650 en de route werd zelfs verlengd naar Wervershoof, de halte bij station Enkhuizen kwam echter te vervallen.
Voormalige routes
Voormalige route via de Krabbersgatsluizen
Halte | ||
Bovenkarspel, Florasingel | ||
Enkhuizen, Krabbersgatsluizen | ||
Lelystad, Houtribsluis |
Lijnvoering Enkhuizen - Lelystad
De verbinding Lelystad - Enkhuizen is sinds 1976 onderdeel geweest van een streeklijn tussen Lelystad en Enkhuizen die destijds door de Flevodienst ingevoerd werd, toen nog met het lijnnummer 56 en een aparte zomer- en winterdienst. In 1981 ging de lijn verder bij de VAD (de Flevodienst was hierin opgegaan) met het lijnnummer 146 en in 1988 kreeg deze het lijnnummer 150. Via Midnet kwam de lijn uiteindelijk bij Connexxion.
Lijnnr. | Route | Periode |
---|---|---|
56 | Enkhuizen - Houtribdijk - Lelystad | 1976 t/m 1981 |
146 | Enkhuizen - Houtribdijk - Lelystad | 1981 t/m 1988 |
150 | Enkhuizen - Houtribdijk - Lelystad | 1988 t/m 13 december 2008 |