Lijn 139 Hilversum Station NS - Weesp Station NS
Voormalige buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | CN, Midnet, Connexxion |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance, Den Oudsten B88 |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 139 reed van Hilversum via 's Graveland, Ankeveen en Nederhorst den Berg naar Weesp.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hilversum, Station NS | ||
Hilversum, Cinecentrum | ||
Hilversum, Trompenbergerweg | ||
's Graveland, Smidsbrug | ||
's-Graveland, Wapen van Amsterdam | ||
Kortenhoef, Kanaalbrug | ||
Nederhorst den Berg, Centrum | ||
Weesp, Molenpad | ||
Weesp, Station NS |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1986/1987 werd op maandag t/m vrijdag, zaterdagavond en zondag de gehele dag een basisuurdienst gereden, op zaterdag overdag buiten de zomervakantie werd echter elk half uur gereden.
Op 10 juni 2001 werd de route verlegd via Kortenhoef. Ankeveen bleef bediend middels de lijnen 153 en 239. In de avonduren en op zondag werd inmiddels alleen gereden tussen Weesp en 's-Graveland.
Bij aanvang van de eerste concessie Gooi- en Vechtstreek op 11 december 2005 werd een geheel nieuw lijnennet geïntroduceerd. Deze lijn werd toen opgeheven, de route werd opgenomen in de nieuwe lijn 106. Een belangrijke verbetering was dat voortaan rechtstreeks naar Hilversum gereisd kon worden, zonder overstap in 's-Graveland.