Lijn 219 Diemen Station NS - Schiphol-Oost IERA
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 18 mrt 2013 om 18:42 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=219 |vervoerder=Centraal Nederland |materieel=Den Oudsten MB200 |lijnsoort=Spitsbus |formule=Schiphol-Oostproject |periode=1 juni 1986 t/m …')
Voormalige buslijn 219 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Lijnsoort | Spitsbus |
Formule | Schiphol-Oostproject |
Materieel | Den Oudsten MB200 |
Periode | 1 juni 1986 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag (per richting) |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 219 reed van Diemen via Amsterdam Zuidoost, Ouderkerk a/d Amstel en Amstelveen naar Schiphol-Oost.
Route
Halte | ||
Diemen, Station | ||
Diemen, De Diem | ||
Diemen, Burg. Bickersstraat | ||
Diemen, Prins Bernhardlaan | ||
Diemen, Prinses Beatrixlaan | ||
Diemen, Beukenhorst | ||
Diemen, Tarwekamp | ||
Diemen, Bovenrijkersloot | ||
Diemen, Station Zuid | ||
Amsterdam, Eeftink | ||
Amsterdam, Egeldonk | ||
Amsterdam, Geldershoofd | ||
Amsterdam, Ganzenhoefstation | ||
Amsterdam, Geerenstein | ||
Amsterdam, Geinwijk | ||
Amsterdam, Florijn | ||
Amsterdam, Frissenstein | ||
Amsterdam, Bijlmerstation | ||
Amsterdam, Atlas | ||
Amsterdam, Hoogoorddreef | ||
Ouderkerk a/d Amstel, Jacob van Ruysdaelweg | ||
Ouderkerk a/d Amstel, Brug/Hogereinde | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Schiphol-Oost, Parkeerterrein | ||
Schiphol-Oost, Motorenafdeling | ||
Schiphol-Oost, IERA |
Geschiedenis
Met de opening van de Schiphollijn op 1 juni 1986 werd een geheel nieuw spitslijnennet geïntroduceerd. Deze spitslijnen waren alleen toegankelijk voor werknemers op Schiphol, werknemers voor de IERA en het KLM Hoofdkantoor dienden bovendien een geldig legitimatiepasje te hebben.