Lijn 150 Enkhuizen Station - Lelystad Station Centrum
Voormalige buslijn 150 | |
Vervoerder(s) | VAD (1988 - 1994), Midnet (1994 - 1999), Connexxion (1999 - 2008) |
Concessie | Noord-Holland Noord (2003-2008) |
Regio's | West-Friesland, Zuid-Flevoland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Berkhof Duvedec, Touringcar, Taxibusje |
Periode | 29 mei 1988 t/m 13 december 2008 |
Voorganger(s) | 150 |
Opvolger(s) | 650 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/dag |
Dal | 2x/dag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 150 reed van Enkhuizen via de Houtribdijk naar Lelystad.
Route
Halte | ||
Enkhuizen, Station | ||
Enkhuizen, Ketenwaal | ||
Enkhuizen, Krabbersgatsluizen | ||
Lelystad, Houtribsluis | ||
Lelystad, Bataviaplein | ||
Lelystad, Boeierbrug | ||
Lelystad, Kempenaarbrug | ||
Lelystad, Karveelbrug | ||
Lelystad, Rotondebrug | ||
Lelystad, Agora | ||
Lelystad, Station NS/Centrum |
Geschiedenis
Op 29 mei 1988 werd de route in Lelystad van de oude lijn 150 gewijzigd. De bediening van het Noorderwagenplein kwam geheel te vervallen en de lijn werd qua route rechtgetrokken. Het eindpunt lag voortaan bij het nieuwe treinstation, wat tegelijkertijd het eindpunt van de nieuwe Flevolijn was.
Op 29 mei 1994 werd en reorganisatie afgerond binnen de VSN-groep; het volledige vervoersgebied van de VAD werd samengevoegd met het oostelijk deel van Centraal Nederland en de vestiging Nieuwegein van Westnederland, waarmee de nieuwe vervoersmaatschappij Midnet ontstond. De route en dienstregeling bleven met deze overgang vrijwel ongewijzigd.
In de dienstregeling 2001/2002 werd in de ochtendspits 2x in beide richtingen gereden. Tussen 12.00 en 18.00 werd vervolgens 1x per 2 uur gereden. Op zaterdag werd slechts 4x per dag gereden tussen 10.00 en 20.00, met een gat van 3 tot 4 uur tussen de ritten. Op zondag werd slechts 3x per dag gereden.
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de verbinding omgezet naar een schoolbus en vanuit Enkhuizen werd de route doorgetrokken naar Wervershoof. Voortaan werd in de ochtendspits nog één rit naar Lelystad gereden en in de middagspits één rit naar Wervershoof. Alle overige ritten overdag, in de avonduren en het weekeinde kwamen te vervallen en daarvoor moesten reizigers gebruik maken van de taxi.