Lijn 358 Brussel Noord - Leuven Station
Voormalige buslijn 358 in België | |
Vervoerder(s) | Staca i.o.v. De Lijn |
Entiteit | Vlaams-Brabant |
Vervoerregio | Leuven |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 358 |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE/G, MAN Lion's City (G) |
Periode | ... t/m 5 januari 2024 |
Opvolger(s) | R90 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 3-4x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdagavond | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur |
Lijn 358 reed van Brussel via Zaventem, Nossegem, Kortenberg, Veltem en Winksele naar Leuven.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag in de daluren en de avonduren eindigde 1x/uur een rit bij de Rijkswacht in Kortenberg.
- Op zaterdagochtend voor 10:00 werd slechts 2x per uur gereden.
Route
Halte | ||
Brussel, Noord | ||
Brussel, Rogier | ||
Brussel, Sint-Jan | ||
Sint-Joost-ten-Node, Kruidtuin (Botanique) | ||
Sint-Joost-ten-Node, Madou | ||
Sint-Joost-ten-Node, Sint-Joost (St.-Josse) | ||
Sint-Joost-ten-Node, Gutenberg | ||
Brussel, Waterloo-Wilson | ||
Sint-Joost-ten-Node, Clovis | ||
Schaarbeek, Vinçotte | ||
Schaarbeek, Dailly | ||
Schaarbeek, Meiser Station | ||
Schaarbeek, Meiser | ||
Schaarbeek, Lebrun | ||
Schaarbeek, Genève | ||
Evere, Grosjean | ||
Evere, De Paduwa | ||
Evere, De Lombaerde | ||
Sint-Lambrechts-Woluwe, Tol | ||
Sint-Stevens-Woluwe, Harenheide | ||
Sint-Stevens-Woluwe, Lange Wagenstraat | ||
Sint-Stevens-Woluwe, Eversestraat | ||
Sint-Stevens-Woluwe, Woluwedal | ||
Sint-Stevens-Woluwe, F. Smoldersstraat | ||
Sint-Stevens-Woluwe, Lozenberg | ||
Zaventem, Grote Daalstraat | ||
Zaventem, De Vlemincklaan | ||
Zaventem, Sterrebeekstraat | ||
Zaventem, Facq/IKEA | ||
Zaventem, Hoge Wei | ||
Nossegem, Centrum | ||
Nossegem, Van Espenlaan | ||
Nossegem, Guldendelle | ||
Kortenberg, Staca | ||
Kortenberg, Kapelleke | ||
Kortenberg, Craenenplein | ||
Kortenberg, Rijkswacht | ||
Kortenberg, Sint-Jozefkliniek | ||
Erps-Kwerps, Prinsendreef | ||
Erps-Kwerps, D'leteren | ||
Erps-Kwerps, Erpsveld | ||
Erps-Kwerps, Schoonaarde | ||
Erps-Kwerps, Strooien Dak | ||
Veltem-Beisem, Kantonnier | ||
Veltem-Beisem, Radioweg | ||
Veltem-Beisem, Veltem Steenweg | ||
Winksele, Toverberg | ||
Winksele, Schoonzicht | ||
Winksele, IJzerenberg | ||
Herent, Grote Molenweg | ||
Herent, Diependaal | ||
Leuven, KBC | ||
Leuven, Brusselsepoort | ||
Leuven, Goudsbloemstraat | ||
Leuven, Sint-Jacobsplein | ||
Leuven, Sint-Rafaëlkliniek | ||
Leuven, De Bruul | ||
Leuven, Dirk Boutslaan | ||
Leuven, Rector de Somerplein | ||
Leuven, J. Stasstraat | ||
Leuven, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1999/2000 werd in de spitsuren 4x per uur het hele traject gereden, in de daluren werd 4x per tussen Brussel en Kortenberg gereden en 2x per uur tussen Kortenberg en Leuven. In de ochtendspits reed één extra rit van Kortenberg naar Leuven en op woensdagmiddag of in de middagspits op overige dagen reed één extra rit in omgekeerde richting. Daarnaast reden in de ochtendspits 4 extra non-stopritten tusssen Leuven en Herent en in de middagspits 5 extra non-stopritten tussen Herent en Leuven.
Op doordeweekse avonden werd het hele traject 1x per uur gereden en tot Kortenberg aangevuld tot een halfuursdienst. Op zaterdag en zondag werd het hele traject 1x per uur gereden.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 16 april 2012 de frequentie van de nachtbussen in de vrijdag- en zaterdag verlaagd naar 1x per uur vanwege de geringere bezetting. Daarnaast gingen alle ritten op zaterdag rijden tussen Leuven en Brussel, als vervanging van lijn 351.
Met ingang van 4 januari 2016 werden de rijtijden op zaterdag aangepast. De halte Hof ten Berg in Sint-Lambrechts-Woluwe werd hernoemd naar Tol. Vervolgens werd op 6 oktober 2018 de frequentie op zaterdag in het tijdsvak tussen circa 10:00 en 18:00 verhoogd naar een kwartierdienst vanwege het toegenomen aantal passagiers.
Op 4 januari 2021 werd de route in Brussel gewijzigd; de route loopt niet meer via Schaarbeek, maar volgt voortaan dezelfde route als de andere buslijnen richting Leuven via Sint-Joost-ten-Node. Door voorgaande routewijziging, wijzigden ook de vertrek- en aankomsttijden. Daarnaast werd de halte Sint-Pieterskliniek in Leuven hernoemd naar De Bruul.
Halte | ||
Sint-Joost-ten-Node, Kruidtuin (Botanique) | ||
Schaarbeek, Sint-Maria | ||
Schaarbeek, Robiano | ||
Schaarbeek, Wijnheuvelen | ||
Schaarbeek, Bremer | ||
Schaarbeek, Dailly |
Op 1 juli 2023 werd de tweede fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd het nachtbusnet in Leuven geherstructureerd en daarbij kregen alle nachtbussen een 'N' als prefix voor het lijnnummer. De nieuwe N4 was het nieuwe lijnnummer voor de nachtritten van lijn 335 en deze lijn. Verder vonden geen grote wijzigingen plaats in de route of dienstregeling.
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de lijn samengevoegd met lijn 351 en vervolgens vernummerd naar lijn R90, wat voor de streeklijnen rondom Brussel de nieuwe lijnaanduiding zou gaan worden. Nieuw was dat de kwartierdienst van maandag t/m vrijdag over het hele traject wordt gereden en dat de kwartierfrequentie op zaterdagochtend 2 uur eerder opgestart wordt.
- Voormalige Buitenlandse lijn 358
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Entiteit Vlaams-Brabant (voormalige lijnen)
- Vervoerregio Leuven (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in België
- Plaats Brussel
- Station Brussel-Noord
- Brussel Rogier
- Plaats Sint-Joost-ten-Node
- Sint-Joost-ten-Node Kruidtuin
- Sint-Joost-ten-Node Madou
- Plaats Schaarbeek
- Station Meiser
- Plaats Leuven
- Station Leuven