Lijn 45 Appingedam Station - Loppersum Station
Voormalige buslijn 45 | |
Vervoerder(s) | GADO (1994 - 1998), Arriva (1999 - ...) |
Regio | Noord-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 29 mei 1994 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1-2x/dag |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 3-4x/dag |
Lijn 45 reed van Appingedam naar Loppersum via Holwierde, Bierum, Spijk , Losdorp, Godlinze, t Zandt en Zeerijp.
Route
Niet alle haltes zijn opgenomen.
Halte | ||
Appingedam, Busstation | ||
Appingedam, Station | ||
Holwierde, Bierumerweg | ||
Bierum, Schipperslaan | ||
Spijk, Ubbenasingel | ||
Losdorp, Westerendweg | ||
Godlinze, Provincialeweg | ||
't Zandt, Kerk | ||
Zeerijp, Wachthuisje | ||
Loppersum, Station |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 29 mei 1994.
Op 28 mei 1995 werden de ritten in de avonduren en op zondag ingekort tot het traject Loppersum - Spijk. Doorgaande reizigers naar Appingedam moesten in Spijk overstappen op de lijntaxi Uithuizen - Appingedam en dientengevolge minimaal één uur van tevoren reserveren.
In de Arriva dienstregeling 1999/2000 werd van maandag t/m vrijdag een uursdienst gereden. In de ochtendspits richting Loppersum aangevuld tot halfuursdienst. In de schoolvakanties werd in de ochtendspits richting Loppersum een halfuursdienst gereden. De overige ritten reden in beide richtingen in een twee-uursdienst. Op zaterdag werd de gehele dag een twee-uursdienst gereden. In de avonduren en op zondag werd voortaan niet meer gereden.
Vanaf 28 mei 2000 reed de bus niet meer door de dorpen Spijk en Godlinze, maar rechtstreeks via de provincialeweg. Aan deze weg werden vervangende bushaltes geplaatst.
In de dienstregeling 2000/2001 werd van maandag t/m vrijdag een uurdienst gereden. Vanaf Appingedam naar Loppersum in de ochtendspits met twee extra ritten. In de late middag was er nog een extra rit van Loppersum naar Appingedam. In de schoolvakanties werd in de ochtendspits richting Loppersum een halfuursdienst gereden. De overige ritten reden in beide richtingen in een twee-uursdienst. Op zaterdag werd de overdag een twee-uursdienst gereden. In de avonduren en op zondag werd niet gereden.
Voormalige route(s)
Voormalige route door de dorpen
Halte | ||
Spijk, Ubbenasingel | ||
Losdorp, Fraeilemaweg | ||
Godlinze, Peperstraat | ||
't Zandt, Kerk |