Lijn 70 Amersfoort Centraal Station - Hilversum Station
Buslijn 70 | |
Vervoerder(s) | (Pouw Vervoer i.o.v.) Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Setra S 415 LE Business, VDL Citea |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 70 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 70 rijdt van Amersfoort via Soest en Baarn naar Hilversum.
Dienstregeling
- De standaardfrequentie over het gehele traject is 2x/uur.
- In de spitsuren wordt 6x/uur tussen Amersfoort en Soestdijk Noord gereden.
- In de spitsuren wordt in de tegenspitsrichting (vroege ochtendspits richting Soest, late avondspits richting Amersfoort) slechts 4x/uur gereden.
- Van 6.40 tot 7.45 uur wordt 4x/uur naar Hilversum gereden.
- Van maandag t/m vrijdag wordt overdag (tussen de spitsen) 4x/uur tussen Amersfoort en Soestdijk Noord gereden.
- De korte ritten tussen Amersfoort en Soestdijk Noord rijden niet tijdens de kerst- en zomervakantie.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Groen van Prinstererlaan | ||
Amersfoort, Warande | ||
Amersfoort, Daam Fockemalaan | ||
Amersfoort, Dierenpark | ||
Amersfoort, Soesterweg | ||
Soest, Zandlaan | ||
Soest, De Birkt | ||
Soest, Van Lenneplaan | ||
Soest, Winkelcentrum Soest-Zuid | ||
Soest, Station Soest-Zuid | ||
Soest, Eigendomweg | ||
Soest, Isaacstraat | ||
Soest, Choristenpad | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Gemshoorn | ||
Soest, Spinet | ||
Soest, Koningsweg | ||
Soest, Jan De Rooijstraat | ||
Soest, Nijverheidsweg | ||
Soest, Laanstraat | ||
Soest, Merelweg | ||
Soest, Soestdijk Noord | ||
Soest, Colenso | ||
Baarn, Paleis Soestdijk | ||
Baarn, Roosterbos | ||
Baarn, Bosbad | ||
Baarn, Kasteel de Hoge Vuursche | ||
Lage Vuursche, Hoge Vuurseweg | ||
Lage Vuursche, Groot Kievitsdal | ||
Hilversum, Stad Gods | ||
Hilversum, Surinamelaan | ||
Hilversum, Arenapark | ||
Hilversum, Station Sportpark | ||
Hilversum, Hollandselaan | ||
Hilversum, Schapenkamp | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Lijn 70 ging vanaf die datum altijd 2x/uur naar Hilversum rijden. In de spits werd tussen Amersfoort en Soestdijk Noord voortaan 8x/uur gereden, in de daluren op maandag t/m zaterdag 4x/uur. Ook werden twee spitsritten van Soest Zuid naar Hilversum toegevoegd.
Vanaf 10 december 2017 werd in de late avondspits richting Amersfoort en de vroege ochtendspits richting Soest nog slechts 4x/uur i.p.v. 8x/uur gereden. Doordeweeks van 6.40 tot 7.45 uur werd voortaan 4x/uur richting Hilversum gereden en op zaterdag vervielen enkele vroege en late verdichtingsritten tussen Amersfoort en Soest.
Per 9 december 2018 werd in de spitsuren de frequentie tussen Amersfoort en Soestdijk Noord verlaagd van 8x/uur naar 6x/uur, zaterdags werd hier voortaan nog maar 2x/uur in plaats van 4x/uur gereden.