Lijn 491 Sliedrecht De Grienden - Rotterdam Zuidplein
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf NIET INGEVULD. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Toekomstige buslijn 491 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Iveco Crossway LE |
Rijdt vanaf | 9 december 2018 |
Voorganger(s) | 87, 91, 187 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 491 rijdt van Sliedrecht via Papendrecht en Ridderkerk Oostendam naar Rotterdam Zuidplein.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 6x/uur naar Rotterdam gereden, in de avondspits 6x/uur naar Sliedrecht.
- Zaterdags wordt vanaf 9.00 uur 4x/uur naar Rotterdam gereden, richting Sliedrecht gebeurt dit vanaf 10.00 uur.
- Bij Ridderkerk Oostendam wordt aansluiting geboden op lijn 392 van/naar Rotterdam Lombardijen en lijn 489 van/naar Alblasserdam.
- Bij station Sliedrecht Baanhoek wordt aansluiting geboden op de treinen uit de richting Gorinchem.
Route
Halte | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Burgemeester Feitsmapark | ||
Sliedrecht, Talmastraat | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Maaslaan | ||
Sliedrecht, Deltalaan | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Papendrecht, Matenasche Scheidkade | ||
Papendrecht, Noordkil | ||
Papendrecht, Westkil | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Viaduct N3 West | ||
Papendrecht, Kennedylaan | ||
Papendrecht, Politiebureau | ||
Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg | ||
Alblasserdam, Rijksweg | ||
Ridderkerk, Oostendam | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Met ingang van 9 december 2019 nam Qbuzz het vervoer in de concessie Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem over van Arriva. Lijn 91 werd omgenummerd naar R-net-lijn 491 en stopte voortaan bij veel minder haltes langs de route. De ritten van de lijnen 87 en 187 tussen Sliedrecht en Papendrecht gingen ook op in lijn 491. Na station Sliedrecht Baanhoek werd voortaan via de Oostpolder gereden en daarna via de Burgemeester Keijzerweg in plaats van Papendrecht Centrum. In Ridderkerk werd alleen nog gestopt bij het nieuwe knooppunt Oostendam en werd vervolgens via A15 en A29 naar Rotterdam Zuidplein gereden.
De frequenties werden fors verhoogd: in de spitsrichting werd voortaan 6x/uur gereden in plaats van 2x/uur, terwijl ook in de tegenspitsrichting en de daluren de frequentie werd verdubbeld tot 4x/uur. 's Avonds en op zondag verdubbelde de frequentie naar 2x/uur, op zaterdag overdag werd deze verhoogd van 1x/uur naar 4x/uur. In het weekend reed de eerste rit voortaan circa een uur eerder en de laatste circa een half uur later, doordeweeks waren de bedieningsperioden nagenoeg ongewijzigd.