Lijn 641 Eck en Wiel Muziektent - Culemborg Station
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 641 | |
Vervoerder(s) | Juijn Rossum i.o.v. Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Touringcar |
Periode | ... t/m 10 december 2016 |
Opvolger(s) | 641 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/dag (per richting) |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 641 reed van Eck en Wiel via Maurik, Rijswijk, Ravenswaaij, Zoelmond en Beusichem naar Culemborg.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één rit van Eck en Wiel naar Culemborg.
- In de middagspits reden twee ritten van Culemborg naar Eck en Wiel.
Route
Halte | ||
Eck en Wiel, Muziektent | ||
Eck en Wiel, Homoetsestraat | ||
Maurik, Doejenburg | ||
Maurik, Sportpark | ||
Maurik, Brandweerkazerne | ||
Maurik, Rabobank | ||
Maurik, Meidoornstraat | ||
Maurik, Tielsestraat | ||
Rijswijk, De Heuvel | ||
Rijswijk, De Kleine Taverne | ||
Rijswijk, Prinses Marijkesluis | ||
Ravenswaaij, Donkerstraat | ||
Ravenswaaij, Van Dieën | ||
Ravenswaaij, Vlierenhut | ||
Zoelmond, Kerk | ||
Zoelmond, De Kamp | ||
Zoelmond, Het Molenhuis | ||
Beusichem, Kerk | ||
Beusichem, Oranjestraat | ||
Beusichem, Koningsstraatje | ||
Beusichem, Veerweg | ||
Beusichem, Lekdijk West | ||
Beusichem, Lekdijk | ||
Culemborg, Hamseweg | ||
Culemborg, Beukeboom | ||
Culemborg, Weidsteeg | ||
Culemborg, Koningin Wilhelminacollege | ||
Culemborg, SG Lek en Linge | ||
Culemborg, Guido Gezelleweg | ||
Culemborg, Station |
Geschiedenis
In tijden van Hermes reed deze lijn als lijn 41.
Op 12 december 2010 werden de beide losse concessie Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de nieuwe concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.
Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Arriva.
Op 11 december 2011 kwam de snellere routevariant te vervallen, omdat de dependance van het scholengemeenschap aan de Weidsteeg werd opgeheven. De dienstregeling bleef verder ongewijzigd gehandhaafd.
Op 13 december 2015 kwam de ochtendrit van Culemborg naar Eck en Wiel te vervallen vanwege de geringere bezetting. Ook werden de beide ritten in de ochtendspits vervangen door één rit om 07:20, omdat op beide ritten nog capaciteit te over was.
Vanaf 11 december 2016 ging de eerste rit in de ochtendspits voortaan al beginnen in Lienden i.p.v. Eck en Wiel. Ook werd om 08:32 een extra rit Eck en Wiel - Culemborg aan de dienstregeling toegevoegd. 's Middags bleef de dienstregeling ongewijzigd, net zoals de rest van de route.