Lijn 14 Leiden, Centraal Station - Zuidwest
Voormalige buslijn 14 | |
Vervoerder(s) | NZH (1984 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio | Bollenstreek en Leiden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Leiden |
Materieel | Den Oudsten B86, Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | september 1984 t/m .. |
Voorganger(s) | 14 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/dag |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 14 reed vanaf station Leiden Centraal een grote lusroute via het Centrum, de Mors, Stevenshof, Leiden-Zuidwest, de Burgemeesterswijk, het Centrum en de Pesthuiswijk.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
↓ | Leiden, Centraal Station | |
Leiden, Steenstraat | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
↓ | Leiden, Centraal Station | |
Leiden, Cruquiuslaan | ||
Leiden, Churchillbrug | ||
Leiden, H. Verburgweg | ||
Leiden, Stevensbloem | ||
↓ | Voorschoten, Station De Vink | |
Leiden, Fortuinlaan | ||
Leiden, Vijf Meiplein | ||
↓ | Leiden, Station Lammenschans | |
Leiden, Katoenpark | ||
Leiden, Pelikaanstraat | ||
Leiden, Groenoordhallen | ||
Leiden, Diaconessenhuis | ||
↓ | Leiden, Centraal Station |
Geschiedenis
Op een onbekend moment in september/oktober 1984 werd de voormalige lijn 14 uitgebreid tot een volledige lusroute linksom door Leiden in de tegengestelde richting van lijn 13. De bus bleef de hele week door 2x/uur rijden, zodat in combinatie met lijn 13 altijd een scheve halfuurdienst gereden werd.
In de dienstregeling 1990/1991 werd in de avonduren inmiddels 1x/uur gereden.
In de dienstregeling 1996/1997 werd na 19:00 's avonds niet meer gereden.
Ten behoeve van het bezoekuur in het diaconessenhuis werd echter per 1 juni 1997 omstreeks 20:00 weer een rit toegevoegd van het Diaconessenhuis naar station Leiden Centraal.
Op 24 mei 1998 ging de bus vooraf de route door De Mors een rondje rijden om de Beestenmarkt heen. De eerder toegevoegde avondrit verviel weer vanaf deze datum.
Op een onbekend moment (vermoedelijk rond de eeuwwisseling) vervielen ook de ritten op zondag en werd de route voortaan door Stevenshof geleid.