Lijn 66 Amsterdam Marnixstraat - Amstelveen Ziekenhuis
Voormalige buslijn 66 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland (1986 - 1991) GVB (1986 - 1991) |
Regio | Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1986 t/m 1 juni 1991 |
Voorganger(s) | 66 |
Opvolger(s) | 63 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 66 reed van het busstation aan de Marnixstraat via Oud Zuid en Buitenveldert naar Amstelveen.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Raamplein | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Hobbemastraat | ||
Amsterdam, Museumplein | ||
Amsterdam, Jacob Obrechtstraat | ||
Amsterdam, Cornelis Schuytstraat | ||
Amsterdam, Minervalaan | ||
Amsterdam, Olympiaplein | ||
Amsterdam, Prinses Irenestraat | ||
Amsterdam, Station Zuid/WTC | ||
Amsterdam, Hogewerf | ||
Amsterdam, Oldengaarde | ||
Amsterdam, Van Nijenrodeweg | ||
Amsterdam, Van Heenvlietlaan | ||
Amsterdam, Backershagen | ||
Amsterdam, Van Boshuizenstraat | ||
Amstelveen, Uilenstede | ||
Amstelveen, Kronenburg | ||
Amstelveen, Laan Walcheren | ||
Amstelveen, Graaf Aelbrechtlaan | ||
Amstelveen, Groen van Prinstererlaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Hueseplein | ||
Amstelveen, Ingenieur Romplaan | ||
Amstelveen, Johannes Calvijnlaan | ||
Amstelveen, Zwembad Keerpunt | ||
Amstelveen, Ouderkerkerlaan | ||
Amstelveen, Ziekenhuis Amstelveen |
Geschiedenis
Op 1 juni 1986 werd opzet van de ringlijn in Amstelveen aangepast, dit had mede te maken met de oprukkende bebouwing van Waardhuizen. Het eindpunt van lijn 66 werd verlegd van de Gondel naar het Ziekenhuis, alwaar verder gereden werd als lijn 65 naar Amsterdam. Op het overgebleven traject bleven de route en dienstregeling grotendeels gehandhaafd.
Met de ingebruikname van de Sneltram tussen Amsterdam en Amstelveen werd het lijnennet in laatstgenoemde plaats met ingang van 2 juni 1991 aangepast. De beide stadslijnen werden opgeheven en gedeeltelijk vervangen door de nieuwe lijn 63 die tussen het Centrum van Amsterdam, Buitenveldert, Amstelveen Dorp, het Ziekenhuis en Waardhuizen ging rijden met dezelfde frequenties als voorheen door beide lijnen. Op de plaatsen waar geen bus meer reed, was de nieuwe Sneltram dan ook het alternatief.