Lijn 145 Amsterdam Station Lelylaan - Hoofddorp Station
Buslijn 145 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro LE |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 61, 145, 195 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 1-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 145 rijdt van station Amsterdam Lelylaan via Slotervaart, Badhoevedorp, Lijnden en het Centrum van Hoofddorp naar station Hoofddorp.
Dienstregeling
- Dagelijks wordt tot 20:00 uur elk kwartier gereden tussen station Amsterdam Lelylaan en Badhoevedorp.
- Doordeweeks begint de kwartierdienst om 07:00, op zaterdag om 09:00 en zondag om 10:00.
- Op zondag wordt tot 10:00 een uurdienst gereden.
- De rit van 07:36 uit Amsterdam rijdt in Hoofddorp een afwijkende route via De Meerstede.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Lelylaan | ||
Amsterdam, Sierplein | ||
Amsterdam, Johan Huizingalaan | ||
Amsterdam, Louwesweg | ||
Amsterdam, Antwerpenbaan | ||
Amsterdam, Hageland | ||
Amsterdam, Brusselsingel | ||
Amsterdam, Westmallepad | ||
Amsterdam, Langsom | ||
Badhoevedorp, Badhoevelaan | ||
Badhoevedorp, Havikstraat | ||
Badhoevedorp, Lorentzplein | ||
Badhoevedorp, Kamerlingh Onneslaan | ||
Badhoevedorp, De Meerwende | ||
Badhoevedorp, Prins Mauritslaan | ||
Lijnden, Lijnden | ||
Hoofddorp, Hoofdweg 199 | ||
Hoofddorp, Hoofdweg 271 | ||
Hoofddorp, Vijfhuizerweg | ||
Hoofddorp, Cornelia's Hoeve | ||
Hoofddorp, Wijkermeerstraat | ||
Hoofddorp, Beemsterstraat | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Stationsweg | ||
Hoofddorp, De Meerstede | ||
Hoofddorp, Oranjestraat | ||
Hoofddorp, Kaj Munkweg | ||
Hoofddorp, Hoofddorp Centrum | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Station |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werd de lijnvoering van lijn 145 flink aangepakt. Komende vanuit Hoofddorp werd de route in Badhoevedorp gestrekt, het lusje via de Rijstvogelstraat kwam vanwege het geringere aantal reizigers te vervallen. Vervolgens ging de lijn rechtstreeks naar de Laan van Vlaanderen rijden, waarna via de oude route van lijn 61 naar het Slotervaartziekenhuis werd gereden en daarna naar station Amsterdam Lelylaan. Over de Sloterweg reed voortaan geen bus meer en het traject tussen Amsterdam West en busstation Elandsgracht kwam geheel te vervallen. Daarnaast werd de frequentie tussen Amsterdam en Badhoevedorp verhoogd naar een kwartierdienst, ter compensatie van het opheffen van lijn 195.