Lijn 70 Sittard Station - Weert Station
Voormalige buslijn 70 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessies | Zuid-Limburg, Noord- en Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador 200, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 10 december 2006 t/m 31 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 70, 82, 660, 661 |
Opvolger(s) | 70, 87, 187 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 70 reed van Sittard via Nieuwstadt, Susteren, Roosteren, Maaseik (B), Kinrooi (B), Molenbeersel (B), Stramproy en Tungelroy naar Weert.
Dienstregeling
Spitsuren
- 2x/uur: Sittard <-> Weert
Daluren + zaterdag overdag
- 1x/uur: Sittard <-> Weert
- 1x/uur: Sittard <-> Roosteren
- 1x/uur: Stramproy <-> Weert
Zondag
- 1x/uur: Sittard <-> Weert
- 1x/uur: Sittard <-> Roosteren (belbus)
- 1x/uur: Stramproy <-> Weert
Avonduren
- 1x/uur: Sittard <-> Weert
- 1x/uur: Stramproy <-> Weert
Route
Halte | ||
Sittard, Busstation/NS | ||
Sittard, Ziekenhuis | ||
Sittard, Haspelsestraat | ||
Sittard, Dr. Nolenslaan/Baandert | ||
Sittard, Dr. Nolenslaan/Hogeschool | ||
Sittard, Kastelenweg | ||
Sittard, Gasthuisgraaf | ||
Sittard, Nusterweg | ||
Sittard, Dalderhaag | ||
Nieuwstadt, Millenerpoort | ||
Nieuwstadt, Gouverneur Houbenstraat | ||
Nieuwstadt, Susterderweg | ||
Susteren, Station | ||
Susteren, Raadhuisplein | ||
Dieteren, Maaseikerweg | ||
Roosteren, Geleenbeek | ||
Roosteren, Schettereind | ||
Roosteren, Maaseikerweg | ||
35px | Grens Nederland - België | |
Maaseik (B), Ziekenhuis | ||
Maaseik (B), Cultureel Centrum | ||
Maaseik (B), Van Eycklaan | ||
Maaseik (B), Pieter P. Rubensstraat | ||
Maaseik (B), Sint Jansberg | ||
Kinrooi (B), Dorpsplein | ||
Molenbeersel (B), Kerk | ||
Molenbeersel (B), Hogerstraat | ||
Molenbeersel (B), Grens | ||
35px | Grens België - Nederland | |
Stramproy, Julianastraat | ||
Tungelroy, Tungeler Dorpsstraat | ||
Tungelroy, Sint Barbaraplein | ||
Weert, Maaseikerweg 171 | ||
Weert, Maaseikerweg/Tunnel | ||
Weert, Station |
Zie ook
Geschiedenis
Op 10 december 2006 ging al het busvervoer in de provincie Limburg over naar Veolia Transport die de beide concessies gewonnen had. Om het internationale busvervoer te bevorderen werden de reeds bestaande buslijnen 70, 82, 660 en 661 samengevoegd tot een nieuwe lijn 70 tussen Sittard, Maaseik en Weert.
Deze nieuwe lijn ging van maandag t/m vrijdag tot +-21:15 's avonds 1x/uur het hele traject rijden, aangevuld met 1x/uur Sittard - Roosteren. Op zaterdag en zondag ging deze lijn 2x/uur rijden tussen Sittard en Roosteren en 1x/uur tussen Weert en Stramproy, slechts vijfmaal per dag (ongeveer 1x per 3 uur) reed een rit via Maaseik verder naar Weert/Sittard. In de avonduren werd 1x/uur vanuit zowel Sittard als Weert naar de laatste halte tot de grens gereden.
Op 6 januari 2008 werden de vertrektijden aangepast aan de begin- en eindtijden van het Sint-Jansberg te Maaseik, daar er vele klachten waren binnengekomen van ouders en scholieren. Ook werd de frequentie in de late avonduren tussen Weert en Molenbeersel teruggeschroefd naar 1x/uur.
Op 29 juni 2008 werd de dienstregeling nog verder beperkt. Op zaterdag en zondag ging de lijn voortaan vanuit Sittard tot Maaseik Ziekenhuis rijden en vanuit Weert (ongewijzigd) tot Molenbeersel. Alle ritten tussen Maaseik en Molenbeersel kwamen op deze momenten geheel te vervallen, het alternatief hier waren de bussen van De Lijn.
Omdat de passagiersaantallen ver achterbleven bij de verwachtingen werd lijn 70 uiteindelijk geknipt. Tussen Sittard en Roosteren (spits: Maaseik) werd er gereden onder lijnnummer 70 en tussen Weert en Stramproy onder lijnnummer 87. In de spitsuren bestond er eveneens een aanvullende scholierenlijn 187 tussen Weert en Maaseik.