Lijn 60 Leiden Station NS - Noordwijkerhout Brink
Voormalige buslijn 60 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Duin- en Bollenstreek/Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m 29 mei 1999 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 60 reed van Noordwijkerhout via Voorhout en Oegstgeest naar Leiden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Noordwijkerhout, Brink | ||
Voorhout, Soldaatje | ||
Voorhout, Gemeentehuis/Station | ||
Voorhout, Oosthoutlaan | ||
Oegstgeest, M.E.O.B. | ||
Oegstgeest, Dorpsstraat | ||
Oegstgeest, Leidsebuurt | ||
Leiden, Centraal Station |
Geschiedenis
Als gevolg van de opening van het nieuwe station Voorhout werden de oude lijnen 60 en 61 samengevoegd tot een nieuwe lijn 60 die in de spitsuren 2x/uur en alle overige momenten 1x/uur ging rijden tussen Leiden, Voorhout en Noordwijkerhout. De bediening van het Sancta Maria en de Langevelderslag kwamen hiermee geheel te vervallen, reizigers naar Sancta Maria konden nog wel gebruik maken van de belbus.
Bij de fusie tot Connexxion werd het lijnnummer gewijzigd naar 57.