Lijn 96 Zeeland Udenseweg - Oss Ziekenhuis
Voormalige buslijn 96 | |
Vervoerder(s) | Hermes, BBA, Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 30 mei 1999 t/m 8 december 2007 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 1x/uur |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 96 is een voormalige streekbus van Zeeland naar Oss.
Op 30 mei 1999 werd lijn 96 ingevoerd[1]. Deze ging rijden van Zeeland naar Oss via Reek en Schaijk. In Oss reed deze via het station naar het Ziekenhuis. Op het station stopte deze niet op het busstation zoals de overige bussen maar aan de achterzijde bij de parkeerplekken.
In de ochtendspits reed lijn 96 2x per uur van Zeeland naar Oss en in de middagspits 2x per uur van Oss naar Zeeland. In de tegenspitsrichting werd 1x per uur gereden. In de daluren werd 1x per uur in beide richtingen gereden als lijntaxi 596. Het deeltraject Schaijk - Oss had een verbindend karakter, het deeltraject Schaijk - Zeeland een ontsluitend karakter. De lijn reed maandag t/m vrijdag.
Op 28 mei 2000 werden alle lijntaxi's door Hermes afgeschaft. De ritten werden overgenomen door lijn 96.
Op 25 augustus 2002 ging bij de concessieovergang van de concessie Oost-Brabant de lijn van Hermes naar BBA waar deze lijn gehandhaafd bleef. Op 14 december 2003 vervielen de ritten in de vakantieperioden.
Per 1 januari 2007 ging de lijn van BBA naar Arriva. Op 9 december 2007 wijzigde de dienstregeling van lijn 96. De lijn werd in Oss ingekort tot het station. Op het station ging deze bus voortaan op het busstation stoppen. Tussen Oss en Schaijk ging de bus rijden via Berghem.
Route
Halte | ||
Zeeland, Udenseweg / N265 | ||
Zeeland, Udenseweg | ||
Zeeland, Eikenhof | ||
Zeeland, Gemeentehuis | ||
Zeeland, Melkpad | ||
Zeeland, Molen | ||
Zeeland, Peelweg | ||
Zeeland, Kreitsberg | ||
Zeeland, Duifhuis | ||
Reek, Mgr. Borretstraat | ||
Reek, School | ||
Reek, Kruisbeeld | ||
Schaijk, Waterstraat | ||
Schaijk, Scheisestraat | ||
Schaijk, Waalstraat | ||
Schaijk, Europaplein | ||
Schaijk, Schutsboomstraat | ||
Schaijk, Schutskooi | ||
Schaijk, Café Boszicht | ||
Zevenbergen, Autosloperij | ||
Oss, Gasstraat-Oost / Graafsebaan | ||
Oss, Gasstraat-Oost / Kantsingel | ||
Oss, Molenweg / UNOX | ||
Oss, Molenweg / Desso | ||
Oss, Gasstraat / Station NS | ||
Oss, Ziekenhuis Bernhoven |
Wijzigingen lijn 96 per jaar
2001: Per 19 augustus 2001 is de bediening van het centrum van Oss vervallen. Halte St. Anna Ziekenhuis in Oss werd hernoemd naar Ziekenhuis Bernhoven. Halte Gemeentehuis in Schaijk werd hernoemd naar Europaplein.
2000: Per 28 mei 2000 zijn de lijntaxiritten komen te vervallen.
Voorgaande routes
Route Oss t/m 18 augustus 2001
Halte | ||
Zevenbergen, Autosloperij | ||
Oss, Galliërsweg / Hartog Hartogsingel | ||
Oss, Galliërsweg / Friezenweg | ||
Oss, Gasstraat-Oost / Graafsebaan | ||
Oss, Gasstraat-Oost / Kantsingel | ||
Oss, Molenweg / UNOX | ||
Oss, Molenweg / Desso | ||
Oss, Gasstraat / Station NS | ||
Oss, St. Anna Ziekenhuis |
Bronnen, noten en/of referenties: |