Lijn 43 Heerlen Station - Vaals Busstation (1982-2016)
Buslijn 43 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 43 rijdt van Heerlen via Kerkrade, Simpelveld, Bocholtz, Nijswiller en Lemiers naar Vaals.
In de spitsrichting buiten de vakantieperioden wordt tussen Heerlen en Bocholtz viermaal per uur gereden.
Route
Halte | ||
Heerlen, Busstation | ||
Heerlen, Stadsschouwburg | ||
Heerlen, Akerstraat | ||
Heerlen, Bernardinuscollege | ||
Heerlen, Akerstraat / Burgemeester Waszinkstraat | ||
Heerlen, Heesberg | ||
Heerlen, Heerlerbaan / Bradleystraat | ||
Heerlen, Heerlerbaan / Kerk | ||
Heerlen, Bautscherweg | ||
Heerlen, Rukker | ||
Kerkrade, Stadion | ||
Kerkrade, Wenckebachstraat 10 | ||
Kerkrade, Elbereveldstraat | ||
Kerkrade, Spekhofstraat | ||
Kerkrade, Graverstraat 68 | ||
Kerkrade, Pleinstraat | ||
Kerkrade, Drievogelstraat | ||
Kerkrade, Beitel / Locht | ||
Heerlen, Beitel / Sourethweg | ||
Simpelveld, Molsberg | ||
Simpelveld, Oranjeplein | ||
Simpelveld, Sint Jozefbrug | ||
Bocholtz, Kievietsbrug | ||
Bocholtz, Simpelvelderweg / Groeneweg | ||
Bocholtz, Patersplein | ||
Bocholtz, Wilhelminastraat | ||
Bocholtz, Heiweg 60 | ||
Bocholtz, Bochholtzerheide | ||
Bocholtz, Baneheiderweg | ||
Nijswiller, Sophianum College | ||
Nijswiller, Benedictusberg | ||
Vijlen, Mamelis | ||
Lemiers, Piethaan | ||
Lemiers, A Je Striekiezer | ||
Lemiers, Lemiers | ||
Lemiers, Lemierserberg | ||
Vaals, Heuvel | ||
Vaals, Sint Jozefkerk | ||
Vaals, Busstation |
Geschiedenis
Lijn 43 rijdt al sinds de 80'er jaren. Aanvankelijk bij de VSL, na de fusie tot Hermes rijdt deze tegenwoordig bij Veolia Transport. De route is in al die jaren niet tot nauwelijks gewijzigd.
In de dienstregeling 1987/1988 werd de gehele week door een basisuurdienst gereden, in de (brede) spitsuren elk halfuur. In de ochtendspits reed één rechtstreekse bus naar Vaals, die onderweg op een beperkt aantal haltes stopte.