Lijn 302 Gummersbach Bahnhof - Waldbröl Busbahnhof
Buslijn 302 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | OVAG |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Mercedes-Benz Citaro Solaris Urbino Temsa Avenue |
Rijdt sinds | 9 december 2018 |
Voorganger(s) | 302 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | 1x/2 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 302 rijdt van Gummersbach Stadtmitte via Gummersbach Dieringhausen, Wiehl Bomig, Wiehl Stadtmitte, Nümbrecht Bierenbachtal, Nümbrecht Huppichteroth, Nümbrecht Ortsmitte, Nümbrecht Wirtenbach en Waldbröl Romberg naar Waldbröl Stadtmitte.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met vrijdag rijdt de helft van de ritten alleen tussen Gummersbach Bahnhof en Wiehl Busbahnhof. Hierbij vervallen rond 14:00 uur enkele korte ritten. Rond de schooltijden rijden enkele extra ritten tussen Wiehl Busbahnhof en Nümbrecht Schulzentrum en tussen Nümbrecht Schulzentrum en Waldbröl Busbahnhof. In de ochtendspits buiten de vakanties rijdt in beide richtingen een rit via Hömel.
- Op zaterdag wordt de frequentie na circa 21:00 uur verlaagd van 1x/uur naar 1x/2 uur.
- Op zondag wordt in Nümbrecht via de halte Schloß Homburg gereden.
Route
Halte | ||
Gummersbach, Bahnhof | ||
Gummersbach, Kreiskrankenhaus | ||
Gummersbach, Vollmerhausen | ||
Gummersbach, Dieringhausen Bahnhof | ||
Gummersbach, Brück | ||
Wiehl, Bomig Sparkasse | ||
Wiehl, Bomig West | ||
Wiehl, Busbahnhof | ||
Wiehl, Zirrer Straße | ||
Wiehl, Tropfsteinhöhle | ||
Wiehl, Römerstraße | ||
Nümbrecht, Bierenbachtal | ||
Nümbrecht, Im Grund | ||
Nümbrecht, Grumeth | ||
Nümbrecht, Kalkofen | ||
Nümbrecht, Holsteinsmühle | ||
Nümbrecht, Huppichteroth | ||
Nümbrecht, Homburg-Bröl | ||
Nümbrecht, Villa Friede | ||
Nümbrecht, Schloß Homburg | ||
Nümbrecht, Denkmal | ||
Nümbrecht, Ortsmitte | ||
Nümbrecht, Schulzentrum | ||
Nümbrecht, Ortsmitte | ||
Nümbrecht, Engelsstift | ||
Nümbrecht, Nippes | ||
Nümbrecht, Geringhausen Abzweig | ||
Nümbrecht, Geringhauserhöhe | ||
Nümbrecht, Ahlbusch | ||
Nümbrecht, Hömel | ||
Nümbrecht, Wirtenbach Ort | ||
Nümbrecht, Wirtenbach | ||
Nümbrecht, Breitewiese | ||
Nümbrecht, Brünglinghausen Abzweig | ||
Waldbröl, Puhl Abzweig | ||
Waldbröl, Hahn Abzweig | ||
Waldbröl, Romberg | ||
Waldbröl, Denkmalstraße | ||
Waldbröl, Busbahnhof |
Geschiedenis
Op 9 december 2018 kreeg lijn 302 een eenduidigere dienstregeling. Voortaan werd de sneldienstroute tussen Gummersbach en Wiehl de nieuwe standaard route en werd tussen Wiehl en Waldbröl altijd via Nümbrecht gereden. De routevariant via Denklingen en de route via Bielstein werden overgenomen door lijnen 303 en 304.
Op 14 juni 2020 werd in de middag een extra scholierenrit van Nümbrecht Schulzentrum naar Waldbröl Busbahnhof aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 12 december 2021 werd de halte Stockheim Abzweig hernoemd in Im Grund, de halte Otto-Kaufmann-Straße in Nümbrecht Ortsmitte en de halte Breite Wiese Abzweig in Breitewiese.
Op 12 juni 2022 werd de dienstregeling in het weekend gewijzigd. Op zaterdag werd rond middernacht een rit van Wiehl Busbahnhof naar Gummersbach Bahnhof aan de dienstregeling toegevoegd. Op zondag kwamen de tussenritten tussen Gummersbach Bahnhof en Wiehl Busbahnhof te vervallen. Voortaan werd tot circa 23:00 uur 1x/2 uur de gehele route gereden in plaats van alleen tussen Gummersbach Bahnhof en Wiehl Busbahnhof. De belbusritten die op zondagavond met een frequentie van 1x/2 uur tussen Nümbrecht Schulzentrum en Waldbröl Busbahnhof reden, konden hierdoor komen te vervallen.