Lijn 6 Hamm, Zum Eckey - Maximilianpark
Buslijn 6 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Hamm |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hamm |
Materieel | MAN Lion's City Solaris Urbino |
Rijdt sinds | 18 juli 2021 |
Voorganger(s) | 6, 11, 12, T10 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 1x/(2) uur |
Zondagavond | 1x/(2) uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 rijdt van Hamm Heessen via Norden, Hauptbahnhof, Hochschule, Mark en Ostwennemar naar Werries.
Dienstregeling
- Op zondag wordt 1x/2 uur gereden tussen de haltes Zum Eckey en Hamm Hauptbahnhof en 1x/uur tussen de haltes Hamm Hauptbahnhof en Maximilianpark.
- Bij de halte Sumpstraße bestaat aansluiting op lijn T6.
Route
Halte | ||
Hamm, Zum Eckey | ||
Hamm, Lönsring | ||
Hamm, Westfalenschänke | ||
Hamm, Schlossmühle | ||
Hamm, Am Roten Läppchen | ||
Hamm, Neue Heimat | ||
Hamm, Brinkwirth | ||
Hamm, Sachsenhalle | ||
Hamm, Heessener Dorfstraße | ||
Hamm, Heessener Markt | ||
Hamm, Öko-Zentrum | ||
Hamm, Am Hämmschen | ||
Hamm, Homanns Weg | ||
Hamm, Rastenburger Straße | ||
Hamm, Riemerskamp | ||
Hamm, Großer Sandweg | ||
Hamm, Heimshof | ||
Hamm, Westberger Weg | ||
Hamm, Flugplatz/Lippeaue | ||
Hamm, Nordstraße | ||
Hamm, Allee-Center/Ritterpassage | ||
Hamm, Hauptbahnhof/Willy-Brandt-Platz | ||
Hamm, Westentor | ||
Hamm, Alte Synagoge/Markt | ||
Hamm, Weststraße | ||
Hamm, Hans-Böckler-Platz | ||
Hamm, Oststraße | ||
Hamm, Widumstraße/OLG | ||
Hamm, Friedensschule | ||
Hamm, Haus Kentrop | ||
Hamm, Hochschule Hamm-Lippstadt | ||
Hamm, Fichtestraße | ||
Hamm, Friedhof/Mark | ||
Hamm, Lisenkamp | ||
Hamm, Realschule Mark | ||
Hamm, Heithofer Allee | ||
Hamm, Mark | ||
Hamm, Papenweg | ||
Hamm, Sumpstraße | ||
Hamm, Mennenkamp | ||
Hamm, Kirchweg | ||
Hamm, Bimbergsheide | ||
Hamm, Grüner Winkel | ||
Hamm, Brandheide | ||
Hamm, Braamer Straße | ||
Hamm, Grenzweg | ||
Hamm, Klenzestraße | ||
Hamm, Künstlerwinkel | ||
Hamm, Espenweg | ||
Hamm, Maxi-Center | ||
Hamm, Maximilianpark |
Geschiedenis
Op 18 juli 2021 vonden in het busnetwerk van Hamm grote wijzigingen plaats. Lijn 6 werd verlengd van Hamm Hauptbahnhof naar het stadsdeel Heessen waarmee een nieuwe verbinding werd aangeboden. Door de verlenging van lijn 6 werd een gedeelte van de route van de lijnen 11 en 12 overgenomen en kon lijn T10 komen te vervallen. Nieuw op lijn 6 was dat de frequentie in de spitsuren werd verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
Op 10 januari 2022 werd de route in Heessen gewijzigd. Voortaan werd de ronde door het stadsdeel in de omgekeerde richting gereden. Hierbij werd de route uitgebreid met de haltes Am Roten Läppchen, Neue Heimat, Brinkwirth en Sachsenhalle. Tegelijkertijd kwam de bediening van de halte Gellertstraße te vervallen.
Halte | ||
Hamm, Zum Eckey | ||
Hamm, Heessener Dorfstraße | ||
Hamm, Lönsring | ||
Hamm, Westfalenschänke | ||
Hamm, Schlossmühle | ||
Hamm, Gellertstraße | ||
Hamm, Heessener Markt |