Lijn 6 Hamm, Hauptbahnhof - Maximilianpark
Voormalige buslijn 6 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Hammsub |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hamm |
Materieel | MAN Lion's City Solaris Urbino |
Periode | ... t/m 17 juli 2021 |
Opvolger(s) | 6 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 6 reed van Hamm Hauptbahnhof via Hochschule, Mark en Ostwennemar naar Werries.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden enkele extra ritten waardoor voor een korte periode een frequentie van 2x/uur werd aangeboden.
- Bij de halte Sumpstraße bestond aansluiting op lijn T6.
Route
Halte | ||
Hamm, Hauptbahnhof/Willy-Brandt-Platz | ||
Hamm, Westentor | ||
Hamm, Alte Synagoge/Markt | ||
Hamm, Weststraße | ||
Hamm, Hans-Böckler-Platz | ||
Hamm, Oststraße | ||
Hamm, Widumstraße/OLG | ||
Hamm, Friedensschule | ||
Hamm, Haus Kentrop | ||
Hamm, Hochschule Hamm-Lippstadt | ||
Hamm, Fichtestraße | ||
Hamm, Friedhof/Mark | ||
Hamm, Lisenkamp | ||
Hamm, Realschule Mark | ||
Hamm, Heithofer Allee | ||
Hamm, Mark | ||
Hamm, Papenweg | ||
Hamm, Sumpstraße | ||
Hamm, Mennenkamp | ||
Hamm, Kirchweg | ||
Hamm, Bimbergsheide | ||
Hamm, Grüner Winkel | ||
Hamm, Brandheide | ||
Hamm, Braamer Straße | ||
Hamm, Grenzweg | ||
Hamm, Klenzestraße | ||
Hamm, Künstlerwinkel | ||
Hamm, Espenweg | ||
Hamm, Maxi-Center | ||
Hamm, Maximilianpark |
Geschiedenis
Op 18 juli 2021 vonden in het busnetwerk van Hamm grote wijzigingen plaats. Lijn 6 werd verlengd van Hamm Hauptbahnhof naar het stadsdeel Heessen waarmee een nieuwe verbinding werd aangeboden. Door de verlenging van lijn 6 werd een gedeelte van de route van de lijnen 11 en 12 overgenomen en kon lijn T10 komen te vervallen. Nieuw op lijn 6 was dat de frequentie in de spitsuren werd verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.