Lijn 29 Venray Station - Venlo Station (-2006)
Voormalige buslijn 29 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2002-2006) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 9 december 2006 |
Opvolger(s) | 25, 28, 29 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 20:20) |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zaterdagavond | 0-1x/uur (tot 22:20) |
Zondag | reed niet |
Lijn 29 reed van Venray via Oostrum, Wanssum, Blitterswijck, Meerlo, Tienray, Swolgen, Broekhuizenvorst, Broekhuizen, Lottum, Grubbenvorst en Blerick naar Venlo.
Dienstregeling
- In de (brede) spitsuren werd tussen Venlo en Lottum elk halfuur gereden, met in de ochtendspits één extra rit vanaf Wanssum.
- Op zaterdagochtend reed de eerste rit van/tot Lottum en op zaterdagavond werd alleen tussen Venlo en Lottum gereden.
Route
Halte | ||
Oostrum, Station Venray | ||
Oostrum, Kerk | ||
Oostrum, Paschalis | ||
Wanssum, Oirlosedijk | ||
Wanssum, Beemdweg | ||
Wanssum, Centrum | ||
Blitterswijck, Blitterswijckseweg | ||
Blitterswijck, Kapelletje | ||
Meerlo, Brug | ||
Meerlo, Kerk | ||
Meerlo, Brugeind | ||
Meerlo, Elshout | ||
Tienray, Kerk | ||
Tienray, Raayke | ||
Swolgen, Smid Brouwers | ||
Swolgen, Wilhelmina | ||
Swolgen, Legert | ||
Swolgen, Vorsterweg | ||
Broekhuizenvorst, Heideweg | ||
Broekhuizenvorst, Gemeentehuis | ||
Broekhuizenvorst, Burgemeester Hermansstraat | ||
Broekhuizen, Hoogstraat | ||
Broekhuizen, Lottumseweg | ||
Lottum, Pompstation | ||
Lottum, Graanmolen | ||
Lottum, Kraaienhoflaan | ||
Lottum, Markt | ||
Lottum, Hoofdstraat | ||
Lottum, Opperdonkseweg | ||
Lottum, De Bongerd | ||
Grubbenvorst, Kaldenbroek | ||
Grubbenvorst, Sportveld | ||
Grubbenvorst, De Vonkel | ||
Grubbenvorst, Dr. Baggen | ||
Grubbenvorst, Viaduct | ||
Blerick, Jachthaven | ||
Blerick, Parlevinkerweg | ||
Blerick, Venrayseweg/6300 | ||
Blerick, Centrum Vakopleidingen | ||
Blerick, Station | ||
Venlo, Koninginnesingel | ||
Venlo, Station |
Geschiedenis
Lijn 29 reed al in 1961. De route was destijds nog bijna hetzelfde als nu. In de jaren 80 was lijn 29 verlengd naar Oirlo.
De situatie in de infobox beschrijft de situatie van 2003 t/m 2005.
Op 9 januari 2005 werd een kleine routewijziging doorgevoerd in Blerick; aldaar verviel de route via de Horsterweg en werd voortaan via de Venrayseweg gereden. Twee bushaltes kwamen daarbij te vervallen en één nieuwe bushalte werd als vervanging toegevoegd. In de vroege ochtend werd een vroeger reismogelijkheid vanaf Lottum toegevoegd en 's avonds een latere reismogelijkheid naar Lottum. Op zaterdagavond werd de hele route voortaan vier uur langer gereden en werd daarna de frequentie tussen Venlo en Lottum verlaagd naar 1x per 2 uur vanwege de geringere bezetting.
Halte | ||
Blerick, Parlevinkerweg | ||
Blerick, Klein Echtenray | ||
Blerick, Horsterweg | ||
Blerick, Centrum Vakopleidingen |
Op 10 december 2006 werd al het openbare en publieke vervoer in de gehele provincie Limburg overgenomen door Veolia Transport, die de beide concessies in de provincie gewonnen had. De route van deze lijn werd op die datum geknipt in Tienray. Komende vanuit Venlo werd de route afgeleid naar Horst, waar een OV-knoop ingericht was. Het vervallen traject tussen Tienray en Venray werd voortaan gereden als lijn 25. Het aantal reismogelijkheden werd wel verbeterd doordat voortaan de hele week 1x per uur werd gereden, waarbij in combinatie met lijn 28 elk half uur werd gereden tussen Venlo en Lottum.