Lijn 5 Lelystad, Lelycentre - Warande
Voormalige buslijn 5 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Stadsvervoer Lelystad (2011-2021) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Lelystad |
Materieel | Irisbus Crossway |
Periode | 5 mei 2013 t/m 1 juni 2019 |
Voorganger(s) | 2, 5 |
Opvolger(s) | 5 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 5 reed van het Lelycentre via de Atolwijk, Archipel, station Lelystad Centrum, De Rietlanden en de Landstrekenwijk naar de Warande.
Dienstregeling
- Na 19:30 uur werd de frequentie verlaagd van 2x/uur naar 1x/uur.
Route
Halte | ||
Lelystad, Lelycentre | ||
Lelystad, Vlieterbrug | ||
Lelystad, Zwembad De Koploper | ||
Lelystad, Oostkaap | ||
Lelystad, Atolplaza | ||
Lelystad, Bongerd | ||
Lelystad, Plantagebrug | ||
Lelystad, Geulbrug | ||
Lelystad, Gorsbrug | ||
Lelystad, Agora | ||
Lelystad, Station Centrum | ||
Lelystad, De Hoven | ||
Lelystad, De Rietlanden | ||
Lelystad, Rijnland | ||
Lelystad, Penitentiaire Inrichting | ||
Lelystad, Salland | ||
Lelystad, Veluwezoom | ||
Lelystad, Baronie | ||
Lelystad, Warande | ||
Lelystad, Boterbloemhof |
Geschiedenis
Op 5 mei 2013 ging lijn 5 ook tussen Station Centrum, de Atolwijk en het Lelycentre rijden. Deze route werd overgenomen van lijn 2.
Op 19 oktober 2013 werd de nieuwe halte Warande aan de route toegevoegd. Tegelijkertijd werd de halte Wederiklaan hernoemd in Boterbloemhof.
Op 2 juni 2019 werd de route doorgetrokken naar de nieuwe woonwijk Hollandse Hout. Deze doortrekking had tot gevolg dat de dienstregeling op de gehele route niet meer sluitend gemaakt kon worden. Daarom gingen de ritten van aanvang dienst tot circa 12:00 rechtstreeks naar het Hollandse Hout rijden en vervolgens 'door' de Warande en de Landstrekenwijk weer terug en na 12:00 werd dit omgedraaid, zodat in de drukste richting de meest voor de hand liggende route wordt gereden. Daarnaast werd de route in het noorden van de stad aangepast; komende vanaf het Hollandse Hout wordt rechtstreeks naar het Lelycentre gereden en daarna door de Atolwijk weer terug, deze route wordt dus altijd in één richting bediend.