Lijn 68 's-Hertogenbosch Maasoever - Vught Vijverbosweg
Voormalige buslijn 68 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Meierij |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | 's-Hertogenbosch |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 12 december 2010 t/m 13 december 2014 |
Voorganger(s) | 68, 69 |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 68 reed van Maasoever via De Rompert, het Centrum, station 's-Hertogenbosch en het Jeroen Boschziekenhuis naar Vught.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Maasoever | ||
's-Hertogenbosch, Sluisweg | ||
's-Hertogenbosch, Maasvallei | ||
's-Hertogenbosch, Klipperstraat | ||
's-Hertogenbosch, Lugteren | ||
's-Hertogenbosch, Zilverwilg | ||
's-Hertogenbosch, Troelstradreef | ||
's-Hertogenbosch, Thorbeckeplantsoen | ||
's-Hertogenbosch, Marie Koenenlaan | ||
's-Hertogenbosch, Prikpolder | ||
's-Hertogenbosch, Bollenveld | ||
's-Hertogenbosch, Fleringen | ||
's-Hertogenbosch, Eimeren | ||
's-Hertogenbosch, Maaspoortweg | ||
's-Hertogenbosch, De Morgen | ||
's-Hertogenbosch, De Harendonkweg | ||
's-Hertogenbosch, Rompertpassage | ||
's-Hertogenbosch, Rompertsebaan | ||
's-Hertogenbosch, Schanswetering | ||
's-Hertogenbosch, Wethouder Schuurmanslaan | ||
's-Hertogenbosch, Monseigneur Diepenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Kapelaan Koopmansplein | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Burgemeester Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Christiaan Huygensweg | ||
's-Hertogenbosch, Sportlaan | ||
's-Hertogenbosch, Branderijstraat | ||
's-Hertogenbosch, Koning Willem1 college | ||
's-Hertogenbosch, Jeroen Bosch Ziekenhuis | ||
Vught, Bosscheweg | ||
Vught, Taalstraat | ||
Vught, Koestraat | ||
Vught, Helvoirtseweg | ||
Vught, Van Voorst tot Voorststraat | ||
Vught, Maarten Trompstraat | ||
Vught, Geerstraat | ||
Vught, Esscheweg | ||
Vught, Moleneindplein | ||
Vught, Vijverbosweg |
Geschiedenis
Op 12 december 2010 werd de route van lijn 68 in Vught ingekort tot Vijverbos, de halte Hertoglaan kwam te vervallen. Binnen 's-Hertogenbosch werd de frequentie tot de Maaspoort verhoogd naar 4x per uur van maandag t/m zaterdag overdag, dit door het overnemen van de ritten van lijn 69. Ook ging de bus voortaan via de nieuwe locatie van het Jeroen Boschziekenhuis van/naar Vught rijden. De dienstregeling bleef in grote lijnen ongewijzigd.
Op 8 januari 2012 werd de frequentie op het noordelijke trajectdeel verlaagd naar 2x per uur van maandag t/m zaterdag overdag en 1x per uur op overige tijdstippen. Deze vervallen ritten werden 'weer' overgenomen door lijn 69. Op dit deel vormen beide lijnen aldus een regelmatige dienstregeling. In het centrum van 's-Hertogenbosch werd de route iets aangepast, de bus ging voortaan in beide richtingen via de Zuid-Willemsvaart rijden, de route via de Parade kwam vanwege de vertragingsgevoeligheid te vervallen.
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Kapelaan Koopmansplein | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Burgemeester Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Parade | ||
's-Hertogenbosch, Spinhuiswal | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station |
Medio 2012 werd ter hoogte van het Koning Willem I-College op de Vlijmenseweg een nieuwe bushalte geplaatst en deze werd per 6 januari 2013 definitief in de dienstregeling opgenomen.
Bij het ingaan van de nieuwe concessie Oost-Brabant op 14 december 2014 ging de hele stadsdienst van 's-Hertogenbosch op de schop. Deze lijn werd toen opgeheven en vervangen door de nieuwe lijn 8 die eveneens tussen De Maasoever en Vught ging rijden.