Lijn 71 Nieuwegein Stadscentrum - Doorn Huis Doorn
Buslijn 71 | |
Vervoerder(s) | U-OV (Qbuzz) |
Concessie | Regio Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 8 december 2013 |
Voorganger(s) | 71 |
Opvolger(s) | 371 (van versterkingsritten) |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 0-2x/uur |
Avond | 0-2x/uur (tot 21.00 uur) |
Avond (vakantie) | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 71 rijdt van Nieuwegein via Utrecht Hoograven, Utrecht Science Park en Zeist naar station Driebergen-Zeist.
Dienstregeling
- In de middag (na 13:00 uur) en tijdens de beide spitsen wordt 2x/uur tussen Nieuwegein en Doorn gereden.
- De spitsverdichtingsritten rijden in de ochtendspits van station Driebergen-Zeist naar Rijnsweerd Noord en in de middagspits van Rijnsweerd Noord naar station Driebergen-Zeist. Tussen Driebergen-Zeist en Nieuwegein wordt in de spitsrichting een kwartierdienst gevormd met lijn 271.
- Na de ochtendspits (tot 13:00 uur) en tijdens de avond, uitsluitend buiten de vakanties, wordt alleen tussen Nieuwegein en station Driebergen-Zeist gereden.
- Twee ochtendspitsritten starten in Amerongen in plaats van in Doorn.
- In de zomer- en kerstvakantie rijdt lijn 71 niet voor 10.00 uur richting Driebergen en niet na 14.30 uur richting Nieuwegein.
Vanuit Nieuwegein en Utrecht wordt op station Driebergen-Zeist aansluiting geboden op de intercity naar Arnhem en Nijmegen en v.v.
Route
Halte | ||
Nieuwegein, Stadscentrum | ||
Nieuwegein, Stadshuis | ||
Nieuwegein, Wenkebachplantsoen | ||
Nieuwegein, Zorgcentrum Zuilenstein | ||
Nieuwegein, Orpheuslaan | ||
Nieuwegein, Blauwe Brug | ||
Nieuwegein, Huis de Geer | ||
Nieuwegein, Remiseweg | ||
Utrecht, P+R Westraven | ||
Utrecht, Kanaleneiland Zuid | ||
Utrecht, Europaplein Oost | ||
Utrecht, Socrateslaan | ||
Utrecht, 't Goylaan | ||
Utrecht, Rijnsweerd Noord | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Botanische Tuinen | ||
Utrecht, Heidelberglaan | ||
Utrecht, UMC Utrecht | ||
Utrecht, WKZ | ||
De Bilt, De Biltsche Hoek | ||
De Bilt, Amersfoortseweg | ||
Zeist, Jordanlaan/Kroostweg | ||
Zeist, Sanatoriumlaan | ||
Zeist, Griftlaan | ||
Zeist, Van Renesselaan | ||
Zeist, Het Rond | ||
Zeist, Molenweg | ||
Zeist, Heideweg | ||
Zeist, Nieuw Beerschoten | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Beukenstein | ||
Driebergen, Rijsenburg | ||
Driebergen, Traay | ||
Driebergen, Hoge Steeg | ||
Driebergen, Akkerweg | ||
Doorn, Boswijklaan | ||
Doorn, Beukenlaan | ||
Doorn, Stamerweg | ||
Doorn, Woestduinlaan Zuid | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Centrum | ||
Doorn, Huis Doorn | ||
Doorn, Het Zonnehuis | ||
Doorn, Kaap Doorn | ||
Doorn, Sonora | ||
Leersum, Hoogstraat | ||
Leersum, Donderberg | ||
Leersum, Lomboklaan | ||
Leersum, De Schermerij | ||
Leersum, Halfeiken | ||
Leersum, Genista | ||
Amerongen, Galak | ||
↑ | Amerongen, Dorp |
Geschiedenis
Tot 8 december 2013 reed lijn 71 tussen Nieuwegein en station Driebergen-Zeist. Met ingang van 14 december 2014 werd de frequentie van Nieuwegein naar Driebergen in de ochtendspits en van Driebergen naar Nieuwegein in de avondspits verlaagd naar 2x/uur. De spitsverdichtingsritten werden vanaf dat moment door de nieuwe lijn 271 gereden. Ook werden met ingang van deze dag twee extra versterkingsritten toegevoegd die tussen station Driebergen-Zeist en Rijnsweerd Noord kort voor de reguliere bus uit rijden. Deze spitsverdichtingsritten werden per 22 augustus 2016 overgenomen door de nieuwe sneldienst 371. Vanaf 11 december 2016 werd ook in de kerstvakantie volgens de vakantiedienstregeling gereden.