Lijn 1 Hilversum, Kerkelanden - Ziekenhuis (1982-1987)
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 1 feb 2016 om 14:40 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=1 |route='''Hilversum:''' Kerkelanden - Corversbos - Centrum - Station - Ziekenhuis |vervoerder=Centraal Nederland |regio=Gooi- en Vechtstre...')
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hilversum |
Materieel | Den Oudsten Alliance B96 |
Periode | 23 mei 1982 t/m 30 mei 1987 |
Voorganger(s) | A |
Opvolger(s) | 114 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 1 reed van Kerkelanden via het Centrum en station Hilversum naar het Ziekenhuis.
Van maandag t/m zaterdag buiten de vakanties werd tussen het station en Kerkelanden in een verdubbelde frequentie gereden.
Route
Halte | ||
Hilversum, Kerkelandenlaan/Erasmuslaan | ||
Hilversum, Gijsbrecht van Amstelstraat | ||
Hilversum, Station | ||
Hilversum, Lorentzweg | ||
Hilversum, Diaconessen Ziekenhuis |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werden ook lijnnummers ingevoerd voor de stadsdienst van Hilversum. De oude lijn A kreeg daarbij het nieuwe lijnnummer 1. In de route en dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 31 mei 1987 werd het lijnennet in 't Gooi geherstructureerd, zodat een mooie doorlopende lijnenvolgorde ontstond. Deze lijn kreeg op die datum het nieuwe lijnnummer 114. De route en dienstregeling bleven grotendeels ongewijzigd.