Lijn 8 Groningen Oosterpark - Hoogkerk Jan Ensinglaan
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2011) |
Concessies | GGD, GD |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Periode | ... t/m 1 januari 2011 |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
50px
Lijn 8 reed van de Oosterparkwijk via het Centrum, station Groningen en het Hoendiep naar Hoogkerk.
Van maandag t/m zaterdag overdag werd in Hoogkerk verder gereden als lijn 4.
Route
Halte | ||
Groningen, Crocusstraat | ||
Groningen, Pioenstraat/Asterstraat | ||
Groningen, Florakade/Asterstraat | ||
Groningen, Kraanvogelstraat | ||
Groningen, Klaproosstraat/Goudenregenplein | ||
Groningen, Zaagmuldersweg/Klaprooslaan | ||
Groningen, Linnaeusplein | ||
Groningen, D. Huizingastraat/P. Campersingel | ||
Groningen, UMCG/Hoofdingang | ||
Groningen, Oostersingel | ||
Groningen, Walstraat | ||
Groningen, W.A. Scholtenstraat | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, Gelkingestraat | ||
Groningen, Oosterstraat | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Emmaplein | ||
Groningen, A-Kerk | ||
Groningen, A-Straat/EWesterhaven | ||
Groningen, A-weg/Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Hoendiepskade/W. Barentzstraat | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Hoendiep/Atoomweg | ||
Groningen, Hoendiep/Meubelboulevard | ||
Groningen, Hoendiep/Halfweg | ||
Hoogkerk, UT/Delfiaweg-Oost | ||
Hoogkerk, UT/Delfiaweg-West | ||
Hoogkerk, Hoendiep/Kerkstraat | ||
Hoogkerk, Kerkstraat | ||
Hoogkerk, Zuiderweg/Fabriekslaan | ||
Hoogkerk, Zuiderweg/Zuidersingel | ||
Hoogkerk, Reddingiusweg/Smidstraat | ||
Hoogkerk, Margrietstraat/Bernhardlaan | ||
Hoogkerk, Jan Ensinglaan |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft.
Vanwege de geringere bezetting werd de frequentie op zondag vanaf die datum teruggebracht naar 1x/uur. In de route vonden geen wijzigingen plaats.
Op 2 januari 2011 werd de route flink gewijzigd. In Hoogkerk lag het nieuwe eindpunt voortaan bij het P+R langs de A7 en vanaf het Centraal Station ging de lijn voortaan via het Europapark en de route van lijn 7 naar station Noord rijden. In de dienstregeling vonden vrijwel geen wijzigingen plaats; de bus bleef van maandag t/m zaterdag overdag elk half uur rijden en in de avonduren en op zondag elk uur.