Lijn 158 Den Oever Busstation - Den Helder Station
Buslijn 158 | |
Vervoerder(s) | Connexxion en Rasch i.o.v. Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (tot 10.00, vanaf 14.00) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 158 rijdt van Den Oever via Oosterland, Hippolytushoef, Westerland, Anna Paulowna en Breezand naar Den Helder.
Route
Halte | ||
Den Oever, Busstation | ||
Den Oever, Oeverdijk | ||
Den Oever, Vlieterstraat | ||
Den Oever, Hofstraat | ||
Den Oever, Molgerdijk | ||
Oosterland, Oosterland | ||
Oosterland, Vatropperweg | ||
Oosterland, Smerperweg | ||
Oosterland, Hofweg | ||
Hippolytushoef, De Weel | ||
Hippolytushoef, Mering | ||
Hippolytushoef, N99 | ||
Westerland, Hollebalgweg | ||
Westerland, De Dentele | ||
Westerland, Rode Keet | ||
Van Ewijcksluis, Oude Veer | ||
Anna Paulowna, Oude Gemeentehuis | ||
Anna Paulowna, Geerligslaan | ||
Anna Paulowna, Station | ||
Anna Paulowna, Rooverhof | ||
Anna Paulowna, Drie Bruggen | ||
Anna Paulowna, Gelderse Buurt | ||
Breezand, Zandvaart | ||
Breezand, Tulpenstraat | ||
Breezand, Ceresplein | ||
Breezand, R.K. Kerk | ||
Breezand, Spoorwegovergang | ||
Breezand, J.C. de Leeuwweg | ||
Breezand, Schorweg | ||
Breezand, Balgweg | ||
De Kooy, Kooypunt | ||
Den Helder, Airport Den Helder | ||
Den Helder, Quelderduin | ||
Den Helder, Vinkenstraat | ||
Den Helder, Sperwerstraat | ||
Den Helder, Station |
Geschiedenis
Deze lijn vindt zijn oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1999/2000 werd op maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst gereden. In de ochtendspits werd 2x/uur naar Den Helder gereden, in de middagspits werd 2x/uur gereden tussen Anna Paulowna en Den Oever.
Later bij Connexxion werd de dienstregeling ingekrompen tot een schamele spitsbus. 's Ochtends enkele ritten naar Den Helder en 's middags enkele ritten naar Den Oever. Later (na 2004) kwamen er voor scholieren twee ritten bij die een afwijkende route in Den Helder via Nieuw-Den Helder en het Ziekenhuis gingen berijden.
Voormalige route in Den Helder
Halte | ||
Den Helder, Vliegveld De Kooy | ||
Den Helder, Marine Vliegkamp De Kooy | ||
Den Helder, Torplaan/Waterkeringsweg | ||
Den Helder, G.P. Blankmanstraat | ||
Den Helder, J.A. Prinsstraat | ||
Den Helder, Ambachtsweg | ||
Den Helder, Marinapark | ||
Den Helder, Handelsweg | ||
Den Helder, Industrieweg | ||
Den Helder, Vinkenstraat | ||
Den Helder, Sperwerstraat | ||
Den Helder, Pastoor Koopmanweg | ||
Den Helder, Stadhuis | ||
Den Helder, Den Koogh | ||
Den Helder, Flevostraat | ||
Den Helder, Scheldestraat | ||
Den Helder, Rijnstraat | ||
Den Helder, De Schots | ||
Den Helder, Tuinstraat | ||
Den Helder, Sportlaan | ||
Den Helder, Ten Anker | ||
Den Helder, Gemini Ziekenhuis | ||
Den Helder, Lombokstraat | ||
Den Helder, Van Galenstraat | ||
Den Helder, Station |