Lijn 2 Leeuwarden Autobusstation - Heerenveen Autobusstation
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | NTM, FRAM |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Leyland, Den Oudsten |
Periode | ... t/m 1996 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 2 reed van Heerenveen naar Leeuwarden via De Knipe, Langezwaag, Gorredijk, Lippenhuizen, Beetsterzwaag, Olterterp, Drachten, Nijtap, Opeinde, Nijega, Suameer, Bergum, Quatrebras, Hardegarijp en Zwartewegsend.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Gemeentehuis | ||
Heerenveen, Heideburen | ||
Heerenveen, Het Meer | ||
Heerenveen, Veensluis | ||
De Knipe, Tramweg | ||
De Knipe, 't Slúske | ||
Langezwaag, Lang Ein | ||
Langezwaag, Langezwaag | ||
Langezwaag, 't Skeane Ein | ||
Langezwaag, Nieuwevaart | ||
Langezwaag, Hegedijk | ||
Kortezwaag, Dekemaleane | ||
Kortezwaag, Kerkzicht | ||
Gorredijk, De Miente | ||
Gorredijk, Hoofdstraat | ||
Gorredijk, Autobusstation | ||
Gorredijk, Trimbeets | ||
Gorredijk, Brouwerij | ||
Gorredijk, Nijlân | ||
Lippenhuizen, Driehoek | ||
Terwispel, Buitenweg | ||
Beetsterzwaag, Tolhuis | ||
Beetsterzwaag, Koefenne | ||
Beetsterzwaag, It Merkelân | ||
Beetsterzwaag, Hoofdstraat | ||
Beetsterzwaag, Lauswolt | ||
Beetsterzwaag, De Horst | ||
Olterterp, Het Witte Huis | ||
Drachten, Welgelegen | ||
Drachten, Suderheide | ||
Drachten, Leidijk | ||
Drachten, Ziekenhuis | ||
Drachten, Martin Luther Kingsingel | ||
Drachten, de Lawei | ||
Drachten, Autobusstation | ||
Drachten, Folgeralaan | ||
Drachten, Nijtap | ||
Opeinde, Leidyksreed | ||
Opeinde, Middelbuorren | ||
Opeinde, Kanaelsloane | ||
Opeinde, Tsjerkeloane | ||
Nijega, Nijega | ||
Nijega, Kommisjewei | ||
Nijega, Hearewei | ||
Suameer, Susterwei | ||
Suameer, Suameerderheide | ||
Suameer, Achterweg | ||
Suameer, Bergumerdam | ||
Bergum, Viersprong | ||
Burgum, Hillamawei | ||
Burgum, Noordersingel | ||
Burgum, Huisterheide | ||
Quatrebras, Quatrebras | ||
Hardegarijp, Langedijk | ||
Hardegarijp, Bennemastate | ||
Hardegarijp, Hotel | ||
Hardegarijp, Stationsweg | ||
Zwartewegsend, Swarteweisein | ||
Leeuwarden, Kleine Wielen | ||
Leeuwarden, Ouddeel | ||
Leeuwarden, Watertoren | ||
Leeuwarden, Anemoonstraat | ||
Leeuwarden, De Bleek | ||
Leeuwarden, Vliet | ||
Leeuwarden, Blokhuisplein | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Autobusstation |
Geschiedenis
In de Dienstregeling van 1971/1972 reed men van maandag t/m zaterdag tussen Drachten en Leeuwarden tussenritten. Deze ritten begonnen bij halte Leidijk in Drachten. Ook gingen een aantal ritten langs de hoofdingang van Philips.
Met ingang van de FRAM Dienstregeling 1975/1976 werd het lijnnummer gewijzigd in lijn 20.