FrequentBus
Een FrequentBus is in het vervoersgebied van Stadsregio Rotterdam een buslijn die dagelijks van vroeg tot laat beschikbaar is en in hoge frequentie rijdt: op werkdagen van 7 uur tot 19 uur elke 10 minuten of vaker, in het weekend 15 minuten en in de avonduren om de 20 minuten. Samen met het railnetwerk van metro en tram vormen de FrequentBuslijnen het hoofdnet van het stadsregionaal openbaar vervoer. [1]
Een FrequentBus is de tegenhanger van de minder frequent rijdende GemaksBus. Op de lijnenkaart en op de bushaltes worden ze aangegeven in een rode kleurstelling.
De volgende negen lijnen zijn een FrequentBus:
- Lijn 30 tussen Station Alexander en Capelle Schollevaar
- Lijn 32 tussen Overschie en Noordereiland
- Lijn 33 tussen het Centraal Station en Vliegveld Zestienhoven
- Lijn 38 tussen Station Schiedam Centrum en het Centraal Station
- Lijn 39 tussen het Centraal Station en Crooswijk
- Lijn 44 tussen het Centraal Station en Zuidplein
- Lijn 48 tussen het Centraal Station en Station Zuid
- Lijn 56 tussen Station Vlaardingen West en Begraafplaats Holy
- Lijn 66 tussen het Zuidplein en Feijenoord
- Lijn 70 tussen het Zuidplein en Keizerswaard, via Zuidwijk
- Lijn 73 tussen het Zuidplein en de Dokhaven
- Lijn 76 tussen het Zuidplein en Keizerswaard, via Vreewijk
- Lijn 97 tussen Capelsebrug en Capelsebrug via Krimpen aan den IJssel (Ringlijn, tegen de klok in)
- Lijn 98 tussen Capelsebrug en Capelsebrug via Krimpen aan den IJssel (Ringlijn, met de klok mee)
- Lijn 170 tussen Station Rodenrijs en Zoetermeer Centrum West (ZoRo-bus)
- Lijn 173 tussen Station Rodenrijs en Zoetermeer Centrum West via Bleiswijk
Bronnen, noten en/of referenties: |