Lijn 21a Hasselt Station - Landen Station
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 30 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 21a in België | |
Vervoerder(s) | (Cintral en Autobus Dony i.o.v.) De Lijn |
Entiteit | Limburg |
Vervoerregio | Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea SLE-120, Mercedes-Benz Citaro LE, Jonckheere Transit |
Periode | iig. 1958 t/m 5 januari 2024 |
Opvolger(s) | 21, 216, 219 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 22:15) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur (tot 21:30) |
Zondag | 1x/2 uur |
Zondagavond | reed niet |
Lijn 21a reed van Hasselt via Sint-Lambrechts-Herk, Alken, Kozen, Kortenbos, Melveren, Schurhoven, Sint-Truiden, Halmaal, Velm en Attenhoven naar Landen.
Dienstregeling
- De gehele week werd alternerend via Alken Kluisstraat of Kozen Kerk gereden.
- In de spitsuren reden extra ritten tussen Sint-Truiden en Landen.
- De routevarianten via Alken Station en Landen Bronplein werden slechts door enkele ritten doordeweeks buiten de vakanties bediend.
Route
Halte | ||
Hasselt, Station | ||
Hasselt, Diesterpoort | ||
Hasselt, Leopoldplein | ||
Runkst, Vooruitzichtlaan | ||
Runkst, Pater Adonsstraat | ||
Runkst, Kerkhof | ||
Runkst, Weg naar Ter Hilst | ||
Sint-Lambrechts-Herk, Oude Truierbaan | ||
Sint-Lambrechts-Herk, Kruispunt | ||
Sint-Lambrechts-Herk, Kerk | ||
Alken, Kapelleke | ||
Alken, Zwarte Winning | ||
Alken, Kruispunt | ||
Alken, Station | ||
Alken, Stationsstraat | ||
Alken, Kerk | ||
Alken, Doktoorstraat | ||
Alken, Dieregaertstraat | ||
Alken, Laagsimsestraat | ||
Alken, Thoonenstraat | ||
Alken, Sint-Joriskerk | ||
Alken, Weg naar Sint-Joris | ||
Alken, Lokerstraat | ||
Alken, Weg op Stevoort | ||
Alken, Sint-Jorisstraat | ||
Alken, Hulzenstraat | ||
Alken, Weg op Kozen | ||
Alken, Wolfstraat | ||
Alken, Kluisstraat | ||
Kozen, Heiligenborn | ||
Kozen, Breestraat | ||
Kozen, Kerk | ||
Kozen, Bergstraat 1 | ||
Kozen, Bergstraat 2 | ||
Kortenbos, Basiliekstraat | ||
Kortenbos, Basiliek | ||
Kortenbos, Kortenbosstraat | ||
Kortenbos, Hasseltsesteenweg | ||
Melveren, Senselberg | ||
Melveren, Overbrugging | ||
Melveren, Overweg | ||
Melveren, Kruispunt | ||
Melveren, Terbiest | ||
Schurhoven, Rusthuis | ||
Schurhoven, Kerk | ||
Sint-Truiden, Tichelrijlaan | ||
Sint-Truiden, Kattenstraat | ||
Sint-Truiden, Europaplein | ||
Sint-Truiden, Naamsepoort | ||
Sint-Truiden, Zwembad | ||
Sint-Truiden, Leopold II-straat | ||
Sint-Truiden, Station | ||
Sint-Truiden, Ziekeren | ||
Sint-Truiden, Tramstraat | ||
Sint-Truiden, Halmaalweg | ||
Sint-Truiden, Sint-Petrusstraat | ||
Halmaal, Kerk | ||
Halmaal, Maasrodestraat | ||
Halmaal, Velmerlaan | ||
Velm, Romeinseweg | ||
Velm, Nijssenstraat | ||
Velm, Uilstraat | ||
Velm, Centrum | ||
Velm, Davidstraat | ||
Velm, Weg naar Attenhoven | ||
Velm, Overweg | ||
Attenhoven, Hey | ||
Attenhoven, Kruispunt | ||
Attenhoven, Kaasstraat | ||
Attenhoven, Attenhovenstraat | ||
Landen, Hertog van Brabantlaan | ||
Landen, Maartstraat | ||
Landen, Bronplein | ||
Landen, Stadhuis | ||
Landen, Station |
Geschiedenis
In 1958 reed de NMBS al een lijn 21a tussen Hasselt en Landen. In 1977 werd deze lijn overgenomen door de NMVB. Bij de opsplitsing van de NMVB in 1991 ging de lijn over naar de De Lijn.
Op 14 december 2014 kwam de routevariant naar de Hotelschool Melveren te vervallen.
Halte | ||
Melveren, Hotelschool | ||
Melveren, Boudewijnlaan | ||
Melveren, Meigaar | ||
Schurhoven, Rusthuis |
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd de lijn vernummerd naar lijn 21, het achtervoegsel 'a' kwam te vervallen. Tegelijkertijd werd de route rechtgetrokken over de Steenweg. De lokale bediening van Alken en Kozen werd overgenomen door enkele aanvullende schoolbuslijnen. De dienstregeling werd van maandag t/m vrijdag overdag tussen Hasselt en Sint-Truiden uitgebreid naar een regelmatige halfuurdienst en op zondag werd voortaan over het hele traject 1x per uur gereden. Ook werden enkele vroegere en latere ritten aan de dienstregeling toegevoegd.