Lijn U74 Düsseldorf, Holthausen - Lörick
Metrolijn U74 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Rheinbahn |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Metro |
Lijnlogo | |
Materieel | Stadtbahn B |
Rijdt sinds | 21 februari 2016 |
Voorganger(s) | U74 |
Frequenties
| |
Spits | 0-6x/uur |
Spits (vakantie) | 0-3x/uur |
Dal | 0-3x/uur |
Avond | 0-4x/uur |
Nacht | 0-2x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 0-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn U74 rijdt van Düsseldorf Holthausen via Düsseldorf Oberbilk, Düsseldorf Hauptbahnhof, Düsseldorf Altstadt, Düsseldorf Oberkassel, Düsseldorf Lörick, Meerbusch Büderich en Meerbusch Haus Meer naar Meerbusch Osterath.
Dienstregeling
- In de ochtendspits buiten de vakanties wordt tot 6x/uur gereden van Haus Meer naar het Hauptbahnhof en 3x/uur verder naar Holthausen. In de omgekeerde richting wordt tussen Holthausen en Lörick 3x/uur gereden met daarnaast enkele toegevoegde ritten. Enkele ritten rijden tussen de haltes Lörick en Görgesheim.
- In de daluren rijden alle ritten tussen de haltes Lörick en Holthausen, hetzelfde geldt voor de middagspits en in de ochtendspits in de vakanties. Op vrijdagmiddag wordt ook gereden tussen de haltes Lörick en Haus Meer.
- Op vrijdag- en zaterdagnacht wordt 2x/uur gereden tussen de haltes Holthausen en Lörick.
- Op zaterdag wordt tot circa 18:00 uur 3x/uur gereden tussen de haltes Holthausen en Görgesheim. Na circa 18:00 uur wordt niet meer tussen de haltes Lörick en Görgesheim gereden.
- Op zondag wordt voor circa 13:00 uur 2x/uur gereden tussen de haltes Holthausen en Lörick. Daarnaast wordt 1x/uur gereden tussen de haltes Holthausen en Belsenplatz en 1x/uur tussen de haltes Holthausen en Heinrich-Heine-Allee.
- Op zondag na circa 13:00 uur, doordeweeks na circa 21:00 uur en op zaterdag na circa 20:00 uur wordt 2x/uur gereden de haltes Holthausen en Lörick. Daarnaast wordt 2x/uur gereden tussen de haltes Holthausen en Hauptbahnhof.
Route
Halte | ||
Düsseldorf, Holthausen | ||
Düsseldorf, Elbruchstraße | ||
Düsseldorf, Ickerswarder Straße | ||
Düsseldorf, Opladener Straße | ||
Düsseldorf, Werstener Dorfstraße | ||
Düsseldorf, Provinzialplatz | ||
Düsseldorf, Kaiserslauterner Straße | ||
Düsseldorf, Oberbilk S-Bahnhof | ||
Düsseldorf, Ellerstraße | ||
Düsseldorf, Oberbilker Markt/Warschauer Straße | ||
Düsseldorf, Hauptbahnhof | ||
Düsseldorf, Oststraße | ||
Düsseldorf, Steinstraße/Königsallee | ||
Düsseldorf, Heinrich-Heine-Allee | ||
Düsseldorf, Tonhalle/Ehrenhof | ||
Düsseldorf, Luegplatz | ||
Düsseldorf, Barbarossaplatz | ||
Düsseldorf, Belsenplatz | ||
Düsseldorf, Comenius-Gymnasium | ||
Düsseldorf, Heerdter Sandberg | ||
Düsseldorf, Prinzenallee | ||
Düsseldorf, Lohweg | ||
Düsseldorf, Löricker Straße | ||
Düsseldorf, Lörick | ||
Meerbusch, Büderich Landsknecht | ||
Meerbusch, Forsthaus | ||
Meerbusch, Haus Meer | ||
Meerbusch, Bovert | ||
Meerbusch, Kamperweg | ||
Meerbusch, Hoterheide | ||
Meerbusch, Görgesheide |
Geschiedenis
Op 21 februari 2016 werd de Wehrhahntunnel in gebruik genomen, hierdoor waren er grote wijzigingen in het tram- en stadtbahnnet van Düsseldorf. De nieuwe lijnen U71 en U83 gingen van en naar Benrath Betriebshof rijden als gevolg daarvan wordt lijn U74 ingekort tot Holthausen. Ook veranderde de dienstregeling in de avonduren, er werd voortaan viermaal per uur gereden tussen Holthausen en Hauptbahnhof.
Op 9 juni 2019 werd de halte Rheinbahnhaus hernoemd in Comenius-Gymnasium.
Op 7 januari 2020 werd de dienstregeling op zondagochtend gewijzigd. Tijdens deze periode werd 1x/uur niet meer gereden tussen de haltes Lörick en Belsenplatz waardoor de frequentie tussen deze haltes werd verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur.
Op 12 augustus 2020 werd dienstregeling uitgebreid. Op zaterdag werd de frequentie tot circa 20:00 uur verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur. Daarnaast werd op zaterdag ook tussen circa 15:00 en 18:00 uur tussen de haltes Lörick en Görgesheide gereden.
- Verouderde buitenlandse lijnen
- Buitenlandse lijn 74
- Buitenlandse metrolijnen
- Buitenlandse nachtmetro
- Verkeersverbond VRR
- Lijn in Duitsland
- Plaats Düsseldorf
- Düsseldorf Holthausen
- Station Düsseldorf-Oberbilk
- Düsseldorf Ellerstraße
- Düsseldorf Oberbilker Markt/Warschauer Straße
- Station Düsseldorf Hbf
- Düsseldorf Oststraße
- Düsseldorf Steinstraße/Königsallee
- Düsseldorf Heinrich-Heine-Allee
- Düsseldorf Tonhalle/Ehrenhof
- Düsseldorf Barbarossaplatz
- Düsseldorf Belsenplatz
- Düsseldorf Prinzenallee
- Düsseldorf Lohweg
- Düsseldorf Löricker Straße
- Düsseldorf Lörick
- Plaats Meerbusch
- Meerbusch Büderich Landsknecht
- Meerbusch Forsthaus
- Meerbusch Haus Meer
- Meerbusch Bovert
- Meerbusch Hoterheide