Lijn SB55 Bonn Hauptbahnhof - Niederkassel Lülsdorf Nord
Snelbuslijn SB55 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RSVG, KVB, SWB |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Solaris Urbino Mercedes-Benz Citaro Iveco Crossway |
Rijdt sinds | 28 augustus 2019 |
Voorganger(s) | 501, SB55 |
Frequenties
| |
Spits | 3-6x/uur |
Dal | 3-6x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-3x/uur |
Nacht | 1x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdagavond | 1-2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Zondagavond | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn SB55 rijdt van Bonn Hauptbahnhof via Bonn Beuel, Bonn Schwarzrheindorf, Niederkassel Mondorf, Niederkassel Rheidt, Niederkassel Stadtmitte en Niederkassel Ranzel naar Niederkassel Lülsdorf.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 6x/uur vanaf Lülsdorf Kirche richting Bonn gereden en 6x/uur vanaf Lülsdorf Kirche richting Lülsdorf Nord. In de middaguren vanaf 13:00 uur wordt 6x/uur gereden tussen Bonn en Lülsdorf Kirche. Op overige momenten wordt 3x/uur gereden.
- Op zaterdag wordt 4x/uur gereden tussen Lülsdorf Kirche en Lülsdorf Nord.
- Na circa 21:00 uur wordt de frequentie afgebouwd naar 2x/uur. Tevens wordt dan vanaf Lülsdorf Kirche naar Lülsdorf Nord nog maar 1x/uur gereden. In de omgekeerde richting wordt wel 2x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Bonn, Hauptbahnhof | ||
Bonn, Thomas Mann Straße | ||
Bonn, Friedensplatz | ||
Bonn, Markt | ||
Bonn, Bertha von Suttner Platz/Beethovenhaus | ||
Bonn, Konrad Adenauer Platz | ||
Bonn, Stiftsstraße | ||
Troisdorf, Fährhaus | ||
Niederkassel, Provinzialstraße | ||
Niederkassel, Pastor Breuer Straße | ||
Niederkassel, Südstraße | ||
Niederkassel, Bahnhofstraße | ||
Niederkassel, Rheidt Nord | ||
Niederkassel, Spicher Straße | ||
Niederkassel, Evangelische Kirche | ||
Niederkassel, Rathausplatz | ||
Niederkassel, Bergstraße | ||
Niederkassel, Waldstraße | ||
Niederkassel, Sonnenberger Weg | ||
Niederkassel, Ranzel Schule | ||
Niederkassel, Lülsdorf Schulzentrum | ||
Niederkassel, Lülsdorf Hallenbad | ||
Niederkassel, Lülsdorf Kirche | ||
Niederkassel, Uhlandstraße | ||
Niederkassel, Lülsdorf Nord | ||
Rijdt verder als lijn 164 naar Köln Wahn S-Bahnhof |
Geschiedenis
Op 28 augustus 2019 werd de koppeling in Lülsdorf met lijn 164 overgenomen van lijn 501. Het eindpunt in Lülsdorf kwam hierdoor te liggen bij de halte Nord. Tevens werd de frequentie doordeweeks in de middag verhoogd van 3x/uur naar 6x/uur en op zondag en in de avonduren van 1x/uur naar 2x/uur. Als laatste werd de halte Siegaue aan de route toegevoegd en werden enkele nachritten in de nachten van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 1 januari 2020 kwam de halte Siegaue te vervallen en werd vervangen door de halte Fährhaus.
Op 17 februari 2020 werd de nieuwe halte Lülsdorf Schulzentrum aan de Berliner Straße in gebruik genomen waardoor deze halte ook door lijn SB55 werd bediend.