Lijn 72 Roermond Station - Neeritter Krekelbergplein
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 25 maart 2007 t/m 13 december 2008 |
Voorganger(s) | 72 |
Opvolger(s) | 72, 73 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 72 reed van Roermond via Herten, Linne, Maasbracht, Wessem, Thorn en Ittervoort naar Neeritter.
Dienstregeling
- De laatste rit in beide richtingen reed als belbus. Op zaterdag- en zondagochtend reed de eerste rit in beide richtingen als belbus.
Route
Halte | ||
Roermond, Station | ||
Roermond, Minderbroederssingel | ||
Roermond, Bisschop Lindanussingel | ||
Roermond, Burg. Geuljanslaan | ||
Linne, N271/Holleweg | ||
Linne, Solvaychemie | ||
Linne, Veestraat | ||
Linne, Nieuwe Markt | ||
Linne, Maasbrachterweg | ||
Linne, Molenweg/Parklaan | ||
Maasbracht, Stationsweg | ||
Maasbracht, Kempweg/Voortstraat | ||
Maasbracht, Kempweg/Hofstraat | ||
Maasbracht, Kloosterstraat | ||
Maasbracht, Markt | ||
Maasbracht, Molenweg/Rabobank | ||
Maasbracht, Markt | ||
Maasbracht, Kloosterstraat | ||
Wessem, Van Horneplein | ||
Wessem, Burg. Joostenlaan | ||
Wessem, Steenfabriek | ||
Thorn, Meers 5 | ||
Thorn, Wal | ||
Thorn, Ittervoorterweg | ||
Thorn, Thornestraat/N273 | ||
Ittervoort, Kerk | ||
Ittervoort, Margarethastraat | ||
Neeritter, Driessensstraat | ||
Neeritter, Krekelbergplein |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. Vanaf die datum kwam het traject van lijn 72 tussen Ittervoort en Hunsel te vervallen; daarvoor in de plaats ging deze lijn voortaan naar Neeritter rijden. Vanwege de geringere bezetting tijdens de stillere uren gingen de ritten dan gedeeltelijk als belbus rijden.
Op 14 december 2008 werd deze lijn, komende vanuit Roermond, ingekort tot Ittervoort. In Ittervoort kwam de halte Margarethastraat te vervallen en ging de bus voortaan een kleine lusroute via het industrieterrein rijden. In de avonduren na 20:00 kwamen alle ritten te vervallen en op zondag overdag werd voortaan met een 8-persoonsbusje gereden tussen Roermond en Thorn vanwege de geringere passagiersaantallen. Reizigers naar Ittervoort kunnen dan reizen met lijn 73. Laatstgenoemde buslijn was tevens het alternatief voor het traject Ittervoort - Neeritter.