Lijn 28 De Koog Nikadel - 't Horntje Veerhaven
Buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 6 maart 2016 |
Voorganger(s) | 28 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 28 rijdt op Texel van De Koog via Den Burg naar 't Horntje, waar aansluiting wordt gegeven op de veerboot naar Den Helder.
Dienstregeling
- Op maandag en van vrijdag tot en met zondag rijden de ritten de ritten van 05:17 tot en met 08:17 en de rit van 21:17 uur (vanuit De Koog) wel door Den Burg terug, de overige ritten doen dit niet.
- Van dinsdag tot en met donderdag rijden de ritten van 05:17 tot en met 08:17 en de ritten van 19:17 tot en met 21:17 uur (vanuit De Koog) wel door Den Burg terug, de overige ritten doen dit niet.
- De laatste rit vanuit De Koog om 22:11 uur rijdt vanaf de halte Brink rechtstreeks naar de halte Pontweg-Californiëweg en heeft zijn eindpunt bij de halte Elemert.
Route
Halte | ||
De Koog, Nikadel | ||
De Koog, Dorpsstraat | ||
Texel, Bosch en Zee | ||
Texel, Pontweg-Schumakersweg | ||
Texel, Pontweg-Pijpersdijk | ||
Texel, Pontweg-Pelikaanweg | ||
De Koog, Badweg | ||
De Koog, Brink | ||
De Koog, Epelaan | ||
De Koog, Maartenshuis | ||
Texel, Ruyslaan-Ecomare | ||
Texel, Californiëweg-Californië | ||
Texel, Californiëweg-So What | ||
Texel, Pontweg-Californiëweg | ||
Texel, Gerritslanderdijkje | ||
Texel, Pontweg-Rozendijk | ||
Texel, De Zandkoog | ||
Den Burg, VVV Texel | ||
↓ | Den Burg, Elemert/Centrum | |
Den Burg, Gemeentehuis | ||
Den Burg, De 99 | ||
Den Burg, Meester Kraaistraat | ||
Den Burg, Buytengors | ||
Den Burg, Wagemakerstraat | ||
Den Burg, Noordwester | ||
Den Burg, Sint Jan | ||
Den Burg, Gasthuisstraat | ||
Den Burg, Sint Jan | ||
Den Burg, Noordwester | ||
Den Burg, Wagemakerstraat | ||
Den Burg, Buytengors | ||
Den Burg, Meester Kraaistraat | ||
Den Burg, De 99 | ||
Den Burg, Gemeentehuis | ||
↑ | Den Burg, Elemert/Centrum | |
Den Burg, VVV Texel | ||
Texel, Pontweg-Leemkuil | ||
Texel, Pontweg-Zuiderhaffel | ||
Texel, Pontweg-Redoute | ||
Texel, Pontweg-Amaliaweg | ||
't Horntje, Veerhaven (Gekoppeld aan lijn 828) |
Geschiedenis
Op 14 december 2014 werd het openbaar vervoer op het waddeneiland Texel geherstructureerd. Lijn 28 bleef op Texel de huidige route rijden, maar ging voortaan met de boot mee van/naar Den Helder. Naast de aanvullende schoolbus, was deze lijn voortaan de enige openbare buslijn op Texel. Voor de overige bestemmingen moesten reizigers voortaan overstappen op kleinere busjes bij de Veerhaven, die al dan niet van tevoren gereserveerd waren.
Vanaf 6 maart 2016 werd het meevaren van de bus op de veerboot ongedaan gemaakt, waardoor lijn 28 in aangepaste vorm terugkeerde op Texel. In Den Helder ging lijn 33 weer rijden.
Bij het ingaan van de zomerdienstregeling 2016 op 10 juli 2016 werden de ritten tussen Den Burg en 't Horntje afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer 828. Daarnaast ging een groot deel van de ritten op de terugweg naar 't Horntje niet meer door Den Burg rijden, maar rechtstreeks terug, zodat de aansluiting op de veerboot ruim genoeg blijft.