Lijn 165 Hoofddorp Marktplein - Zwanenburg Dennenlaan
Voormalige buslijn 165 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1981 t/m 28 mei 1983 |
Voorganger(s) | 43 |
Opvolger(s) | 165 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 165 reed van en naar Hoofddorp via Boesingheliede, Zwanenburg, Lijnden en Badhoevedorp.
In de spits werden nog enkele ritten tussen Hoofddorp en Badhoevedorp gereden. Alleen deze ritten stopten in Vijfhuizen; in de vakanties reden deze niet.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Hoofdweg/Vijfhuizerweg | ||
Vijfhuizen, Dorp | ||
Boesingheliede, Boesingheliede | ||
Zwanenburg, Dennenlaan | ||
Lijnden, Gemaal | ||
Badhoevedorp, Pa Verkuyllaan | ||
Badhoevedorp, Adelaarstraat | ||
Hoofddorp, Hoofdweg/Vijfhuizerweg | ||
Hoofddorp, Marktplein |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd ook in de rest van het vervoergebied van Centraal Nederland de Mobilofoon in gebruik genomen. Net als een jaar eerder werden veel lijnnummers gewijzigd, zodat geen dubbele lijnen meer in het vervoergebied reden. De oude lijn 43 kreeg op die datum het nieuwe lijnnummer 165. De route en dienstregeling bleven onder dit nieuwe lijnnummer ongewijzigd bestaan.
Op 29 mei 1983 werd het systeem van een ringlijn verlaten. Voortaan werd onder hetzelfde lijnnummer een route in beide richtingen gereden tussen Hoofddorp, Zwanenburg en Badhoevedorp. Daarbij werd de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag verhoogd naar een uurdienst, soms een halfuurdienst in de spitsuren en daarnaast ging de lijn ook enkele ritten op zaterdag rijden. De rechtstreekse route tussen Hoofddorp en Badhoevedorp werd niet meer gereden, het alternatief op die verbinding was lijn 69.