Lijn 638 Grave Busstation - Cuijk Hapsebaan
Buslijn 638 | |
Vervoerder(s) | Bravo (Arriva) |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Onbekend |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 238, 638 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag (ri. Cuijk) |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 638 rijdt van Grave via Escharen, Gassel en Beers naar Cuijk.
Route
Halte | ||
↓ | Grave, Busstation | |
Grave, De Stoof | ||
Grave, Estersveld | ||
Grave, Prins Willem Alexanderplantsoen | ||
Escharen, Burgemeester De Bourbonplein | ||
Escharen, Veldweg | ||
Gassel, Molen | ||
Gassel, Kerk | ||
Beers, Kerk | ||
Beers, Molenstraat | ||
Beers, Dommelsvoort | ||
Beers, Hoenderstraat | ||
Cuijk, Rodevoort | ||
Cuijk, Heeswijkse Kampen | ||
Cuijk, Oeiep | ||
Cuijk, Zwaanstraat | ||
Cuijk, Aleidestraat | ||
Cuijk, Jan van Cuyckstraat | ||
↓ | Cuijk, Hapsebaan/Merlet College |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werd het lijnennet in Oost-Brabant flink overhoop gehaald. De ruggengraat in dit gebied werd voortaan gevormd door lijn 92 tussen Grave, Cuijk, Sint-Anthonis en Venray. Het gevolg daarvan was dat de onderliggende lijnen eveneens aangepast werden. Met de introductie van lijn 92 verviel het traject tussen Cuijk, Gennep en Boxmeer. Tegelijkertijd werd ook de reguliere buurtbus lijn 238 op dit traject opgeheven, na onenigheid tussen de vereniging en Arriva zelf. Ter vervanging werden op deze lijn enkele ritten in de spitsuren toegevoegd. In zowel Cuijk als Beers werd een kleine routewijziging doorgevoerd, omdat de grote bus niet overal kan komen waar ook de buurtbus kwam.
Op 11 december 2016 werd het aantal ritten weer teruggebracht tot één rit in de schoolrichting; 's ochtends naar Cuijk en 's middags naar Grave. Voor de overige ritten keerde de buurtbus in de Maasvallei weer terug, waardoor doordeweeks weer 1x/uur een verbinding tussen Grave en Cuijk wordt geboden.
Op 23 oktober 2017 werd de route in Cuijk verlegd via de nieuwe locatie van het Merlet College nabij de halte Oeiep, hierbij kwam de bediening van het Station (voorkant) te vervallen. De dienstregeling bleef vrijwel gelijk.
Halte | ||
Cuijk, Rodevoort | ||
Cuijk, Station | ||
Cuijk, Het Riet | ||
Cuijk, Hapsebaan/Merlet College |
Op 10 december 2017 kwam vervolgens de middagrit naar Grave te vervallen vanwege de geringere bezetting. Reizigers kunnen gebruik maken van lijn 92 of de buurtbus.