Lijn 87 Sliedrecht Stormrand - Rotterdam Kralingse Zoom
Buslijn 87 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 1 januari 2007 |
Voorganger(s) | 159 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 87 rijdt van halte Stormrand in Sliedrecht via Papendrecht, bedrijventerrein Nieuwland Parc en Ridderkerk naar de Kralingse Zoom in Rotterdam.
Dienstregeling
- De eerste rit op weekdagen richting Rotterdam vertrekt vanaf station Sliedrecht Baanhoek.
- Halte Alblasserdam Hoogendijk is het beginpunt voor vroege ritten richting Sliedrecht en de laatste rit vanuit Sliedrecht.
Route
Halte | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Burgemeester Feitsmapark | ||
Sliedrecht, Talmastraat | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Sliedrecht, Lekstraat | ||
Sliedrecht, Maaslaan | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Deltalaan | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Papendrecht, Matenasche Scheidkade | ||
Papendrecht, Noordkil | ||
Papendrecht, Andoornlaan | ||
Papendrecht, Eikenlaan | ||
Papendrecht, Vuurdoornhof | ||
Papendrecht, Politiebureau | ||
Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg | ||
Alblasserdam, Hoogendijk | ||
Alblasserdam, Nieuwland Parc | ||
Alblasserdam, Rijksweg | ||
Ridderkerk, Oostendam | ||
Ridderkerk, P+R Oudelande | ||
Ridderkerk, Donkerslootweg | ||
Ridderkerk, Sportlaan (aansluiting lijn 90) | ||
Rotterdam, P+R Beverwaard | ||
Rotterdam, HES | ||
Rotterdam, Kralingse Zoom |
Voormalige routes
Route in Sliedrecht t/m 12 december 2009
Halte | ||
Sliedrecht, Stormrand | ||
Sliedrecht, Nachtegaallaan | ||
Sliedrecht, Lijsterweg | ||
Sliedrecht, Rembrandtlaan | ||
Sliedrecht, P.C. Hooftlaan | ||
Sliedrecht, Burg. Winklerplein | ||
Sliedrecht, Craijensteijn | ||
Sliedrecht, Baanhoek | ||
Papendrecht, Rosmolenweg |
Route bij Alblasserdam t/m 1 januari 2011
Halte | ||
Alblasserdam, Hoogendijk | ||
Alblasserdam, Rijksweg |
Route in Sliedrecht van 13 december 2009 t/m 7 januari 2012
Halte | ||
Sliedrecht, Burg. Winklerplein | ||
Sliedrecht, Begraafplaats | ||
Sliedrecht, Lekstraat | ||
Sliedrecht, Maaslaan | ||
Sliedrecht, Prickwaert | ||
Sliedrecht, Merwebolder | ||
Sliedrecht, Beversweer | ||
Sliedrecht, Craijensteijn |
Route tussen Sliedrecht en Papendrecht t/m 13 december 2014
Halte | ||
Sliedrecht, Station Baanhoek | ||
Sliedrecht, Ouverture | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Papendrecht, Geulweg | ||
Papendrecht, Kooihaven | ||
Papendrecht, Viaduct N3 Oost | ||
Papendrecht, Viaduct N3 West | ||
Papendrecht, Wilgenhof | ||
Papendrecht, Burg. Keijzerweg/Kennedylaan | ||
Papendrecht, Eikenlaan |
Geschiedenis
Op 1 januari 2007 werd lijn 159 omgenummerd naar lijn 87 en werd de bedieningsperiode fors uitgebreid. Voortaan werd van maandag t/m zaterdag overdag altijd 2x/uur gereden en werden ook ritten in de avond en op zondag toegevoegd in een uurdienst. De halfuursdienst op zaterdag kwam per 27 april 2008 alweer te vervallen, voortaan werd zaterdag overdag 1x/uur gereden.
Met ingang van 13 december 2009 werd de route in Sliedrecht verlegd naar de Thorbeckelaan en verviel de route via de Rembrandtlaan. Ook werd niet langer via de Baanhoek gereden, maar reed lijn 87 voortaan via de Ouverture. Per 2 januari 2011 ging in Alblasserdam via bedrijventerrein Nieuwland Parc gereden worden, dit gebeurde uitsluitend van maandag t/m vrijdag overdag. Vanaf 8 januari 2012 werd niet meer via halten Begraafplaats en Beversweer gereden en werd halte Deltalaan toegevoegd. Ook werd voortaan via station Baanhoek gereden. Per 14 december 2014 werd de route van station Baanhoek naar Papendrecht Wilgendonk omgelegd via de Oostpolder. Met ingang van 11 december 2016 reden alle ritten voortaan via bedrijventerrein Nieuwland Parc.