Lijn 146 Amsterdam Station Bijlmer ArenA - Wilnis Burgemeester de Voogtlaan
Voormalige buslijn 146 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Amstelland-Meerlanden (2008-2017) |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | 9 december 2007 t/m 11 december 2010 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 146 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 146 reed van Amsterdam Zuidoost via Amstelveen, Uithoorn, Amstelhoek en Mijdrecht naar Wilnis.
In de ochtendspits begonnen zeven ritten bij de Burg. Voogtlaan in Wilnis en in de middagspits reden vier ritten verder naar de Burg. Voogtlaan.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Bijlmer ArenA | ||
Amsterdam, Holterbergweg | ||
Amsterdam, de Entree | ||
Amsterdam, Ventweg | ||
Ouderkerk a/d Amstel, Jacob van Ruisdaelweg | ||
Ouderkerk a/d Amstel, Brug/Hoger Einde | ||
Ouderkerk a/d Amstel, Brug/Amsteldijk | ||
Amstelveen, Langerhuize | ||
Amstelveen, Ziekenhuis (LvHM) | ||
Amstelveen, In de Wolken | ||
Amstelveen, Groenhof | ||
Amstelveen, Watercirkel | ||
Amstelveen, Seine | ||
Amstelveen, Punter | ||
Amstelveen, Grote Beer | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Amstelveen, Zagerij | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, J.C. van Hattumweg | ||
Amstelveen, Zijdelweg | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Amstelveen, Hoeve Brasil | ||
Uithoorn, Arthur van Schendellaan | ||
Uithoorn, Willem Klooslaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Romeflat | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Alfons Arienslaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Uithoorn, Couperuslaan | ||
Uithoorn, Stationsstraat | ||
Amstelhoek, Amstelkade | ||
Amstelhoek, Tienboerenweg | ||
Mijdrecht, Eerste/Tweede Zijweg | ||
Mijdrecht, Provincialeweg | ||
Mijdrecht, Hofland | ||
Mijdrecht, Dukaton | ||
Mijdrecht, Kogger | ||
Mijdrecht, Dokter van den Berglaan | ||
Mijdrecht, Prinses Margrietlaan | ||
Mijdrecht, Proostdijland | ||
Mijdrecht, Bozenhoven | ||
Mijdrecht, Dokter Schaepmanplantsoen | ||
Wilnis, Driehuis Kerk | ||
Wilnis, Veldzijdeweg | ||
Wilnis, Burgemeester Padmosweg | ||
Wilnis, Herenweg | ||
Wilnis, Molmlaan | ||
Wilnis, Burgemeester de Voogtlaan |
Geschiedenis
Bij aanvang van de nieuwe concessie Amstelland-Meerlanden op 9 december 2007 werd een nieuwe Regioliner geïntroduceeerd tussen Amsterdam-Zuidoost en Uithoorn, die tussen de laatste halte in Uithoorn en de eerste in Amsterdam Zuidoost zelfs non-stop ging rijden. Deze nieuwe lijn ging van maandag t/m vrijdag overdag elk half uur in beide richtingen rijden; in de ochtendspits richting Amsterdam en in de middagspits richting Uithoorn werd dit aangevuld tot een kwartierdienst. Bovendien gingen enkele ritten beginnen/eindigen in Wilnis in samenhang met 142. Tijdens de zomer- en kerstvakantie vervielen de extra spitsritten en werd uitsluitend een halfuursdienst op het Amsterdam - Uithoorn gereden.
Op 14 december 2008 werd de frequentie in de spitsuren verhoogd naar 4x/uur.
Tot de dienstregeling 2010 reed deze lijn in Amstelveen bij Oranjebaan de Beneluxbaan op, waardoor deze buslijn sneller was tussen Oranjebaan en Poortwachter dan de sneltram.
Vanaf 12 december 2010 vervielen de ritten naar Wilnis geheel en werd voortaan nog slechts tot Uithoorn Busstation gereden. Reizigers voor Wilnis konden gebruik maken van lijn 142 of de nieuwe spitsbus 242.